Πρόκριση στους Αγίους Αναργύρους για τον Αχιλλέα Φαρσάλων

Την πρόκριση στο γήπεδο Αγίων Αναργύρων πανηγύρισε ο Αχιλλέας Φαρσάλων, ο οποίος νίκησε με 1-3 τον τοπικό Ατρόμητο.

Στο 8ο λεπτό ο Τλούπας με διαγώνια σέντρα βρήκε τον Παπακωνσταντίνου, ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (0-1).

Στο 15’ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, όταν ο Φούσα μετά από ατομική ενέργεια, μπήκε στη μεγάλη περιοχή και με πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα (0-2).

Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες με τους Περήφανο, Γεωργούλα και Μπακαρτζή, αλλά δεν μπόρεσαν σκοράρου, κάτι που τελικά πέτυχε στο 89’ ο Παιδής με κεφαλιά.

Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις (93’) ο Φασούλας μετά από ασίστ του Καρβούνη.

Ατρόμητος Αγίων (Δημήτρης Μητσής): Σβάρνας, Γεωργούλας, Περήφανος (46’ Πλατής), Παναγιώτου, Μπακαρτζής (68’ λ.τρ. Τούσα), Γκουντρουμπής (46’ Παιδής), Ροκάς, Φυτιλής, Γουσόπουλος, Νούσιος, Παπαδόπουλος (60’ Δοξαριώτης).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Χρήστος Καπελιάνης- Αποστόλης Παπαδόπουλος): Γεωργαντζάς, Ποτόσογλου, Τλούπας, Μπρόσκα (67’ Μπασδάνης), Αποστολάκης, Αετόπουλος, Σταμπουλής (67’ Σώκος), Καρβούνης, Παπακωνσταντίνου (67’ Κερμελίδης), Τσιάκος (77’ Κομισόπουλος), Φούσα (77’ Φασούλας).