![](/Uploads/2024/1/eeb9befb1b6088d1bc91ca2f537c2bd9_11.JPG)
Μέτριο το παιχνίδι και φτωχό σε ευκαιρίες στο Ελευθεραί ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Ομόνοια με τελικό σκορ 1-2.
Της Βάσως Γκατζούλη
Αν και μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο το Ελευθεραί και πίεσε για το γκολ, εκείνη που προηγήθηκε ήταν η Ομόνοια στο 40’ ύστερα από την κάθετη μπαλιά του Κώστα Χατζή για τον Βασίλη Νταφόπουλο που πέρασε και τον Καραποστόλη και έκανε το 0-1.
![](/Uploads/2024/1/6c4e4d45d675db21ca5458a2983ff888_DSC_0001.JPG)
![](/Uploads/2024/1/75eb032c155449bd0003d65a6a3c8e9b_DSC_0005.JPG)
![](/Uploads/2024/1/66cf16ed87b4d4e443e41028e80f956e_DSC_0008.JPG)
![](/Uploads/2024/1/abb72a30d0671be861cfefadf40ae72d_DSC_0010.JPG)
![](/Uploads/2024/1/fa38019640bfaedfa43e104aea8bf5d2_DSC_0020.JPG)
![](/Uploads/2024/1/109d8ad19427bbff9f8afc116d6c030a_DSC_0021.JPG)
![](/Uploads/2024/1/71e42a58288250e20adac820ddc3f60b_DSC_0023.JPG)
![](/Uploads/2024/1/f2503375ff165441c20e3e3e8e87ae77_DSC_0026.JPG)
Το Ελευθεραί με τον Σαλοκανά έφερε το ματς στα ίσια στο 63’ (1-1).
Στο 75’ το νικητήριο γκολ από την Ομόνοια για το 1-2, όταν το φάουλ εκτέλεσε ο Σκοτεινιώτης, την πρώτη κεφαλιά πήρε ο Χατζής στο δεύτερο δοκάρι και ο Κώστας Τζιόλης με νέα κεφαλιά έκανε το 1-2.
Καλή στιγμή για την Ομόνοια στο 80’ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κώστα Χατζή όπου πήγε στο οριζόντιο δοκάρι.
![](/Uploads/2024/1/897529b9c793c105bb276778c400e774_DSC_0036.JPG)
![](/Uploads/2024/1/de28a97750b49ec06aa445fcafa78bbd_DSC_0039.JPG)
![](/Uploads/2024/1/962c7b5a730b889f8a4245fa347c21f0_DSC_0041.JPG)
![](/Uploads/2024/1/327f7483f66b791dc90beba181c25871_DSC_0050.JPG)
![](/Uploads/2024/1/60c5950511201fe0dba95f7140a723ba_DSC_0061.JPG)
![](/Uploads/2024/1/7df641ed19182a123297fa7d8c1f0f5c_DSC_0064.JPG)
Ευκαιρία στο 94’ για το Ελευθεραί, με τον Καρακότσογλου να παίρνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά δεν βρήκε στόχο.
![](/Uploads/2024/1/52fec030ba065e7081db4bec706ecdb4_DSC_0067.JPG)
ΑΟ Ελευθερών (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Καρακότσογλου, Αετόπουλος, Ντουρουντάκης (46’ Δολιάνης), Τσιούτσιας (68’ Σεΐζης), Αρβανίτης, Καραγκιόζης, Τσεκούρας (83’ Βασιλείου), Παπαδήμος, Σπανός (46’ Θεοδώρου), Σαλοκανάς.
![](/Uploads/2024/1/c90d07b3b0a0fef4717b7d90dab85f04_DSC_0072.JPG)
Ομόνοια Λάρισας (Στέλιος Τζήμας - Θοδωρής Μακρής): Γκάνας, Κυριάκου, Λαζαρίδης, Μούτσα, Ματθαίου, Κορώνας, Νταφόπουλος, Τζιόλης, Χατζής (89’ Βασιλόπουλος), Λεμονής, Ζαφειρούλης (65’ Σκοτεινιώτης).
![](/Uploads/2024/1/5b4ae4a5f0baca290e8dab3b75d79340_DSC_0059.JPG)
Διαιτητική τριπλέτα: Κοσμάνος, Ρουπέλας, Τσακνάκης.
![](/Uploads/2024/1/fad9a066aa7af74e380850be6e4a5ddc_DSC_0074.JPG)
![](/Uploads/2024/1/f328f03be5bd1b8be0a0813fb7e7131e_DSC_0076.JPG)
![](/Uploads/2024/1/2ffe50bd538900b04d69ee829f7266a7_DSC_0094.JPG)
![](/Uploads/2024/1/ccebc7909711228217a7f031e7307867_DSC_0104.JPG)
![](/Uploads/2024/1/118f9c34f4e8ce0a3971c1e9de432f2b_DSC_0110.JPG)
![](/Uploads/2024/1/dc2f2f0ebe520a799ccef33ddda95b2a_DSC_0113.JPG)
![](/Uploads/2024/1/0db91853f9cc634cfd43dbc6ef932414_DSC_0125.JPG)
![](/Uploads/2024/1/e7d6038c0ca2088938d5998d5cd30dc6_DSC_0127.JPG)
![](/Uploads/2024/1/f9de100f193646cac71194c848e2b89a_DSC_0129.JPG)
![](/Uploads/2024/1/423146f05150ec0f695cd1c2af9d3111_DSC_0145.JPG)
![](/Uploads/2024/1/f859116d8216b7ad543b9524d2f87ced_DSC_0149.JPG)