![](/Uploads/2024/1/75c0b8824124c3464aa561bca1f16dff_paknabnbg.jpg)
Την απόκτηση του Σεμαστιάν Λομόνακο, υπό μορφή δανεισμού, ανακοίνωσε σήμερα (19/1) ο Παναιτωλικός. «Ο Σεμπαστιάν Λομόνακο ανήκει από σήμερα στην ομάδα μας με δανεισμό από την Godoy Cruz υπογράφοντας συμβόλαιο ενός έτους με δικαίωμα αγοράς των δικαιωμάτων του στη συνέχεια. Ο Αργεντινός επιθετικός γεννήθηκε στις 17 Σεπτεμβρίου 1998 και έκανε τα πρώτα ποδοσφαιρικά του βήματα στην Arsenal Sarandí. Το 2023 αγωνίστηκε στη Χιλή με την Unión La Calera. Ο αριθμός της φανέλας του είναι το 15».