![](/Uploads/2024/1/447c4492b512f7819d9ca1d7c1472999_111.JPG)
Ένα δυνατό παιχνίδι έγινε στην Γιάννουλη ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες, την Δήμητρα και την Δόξα Βλαχογιαννίου με τελικό σκορ 2-1.
Της Βάσως Γκατζούλη
Το παιχνίδι διεξήχθη σε έναν βαρύ και κακό αγωνιστικό χώρο, ήταν μοιρασμένο και βάση ευκαιριών για τις δύο ομάδες.
Στο πρώτο μέρος στο 8’ ο Σωκράτης Φακίτσας έκανε το καλό σουτ που έφυγε άουτ, στο 20’ ο Πατσής για τη Γιάννουλη στο ντεμπούτο του είχε χαμένο τετ α τετ.
![](/Uploads/2024/1/5b9d60fb4e513322cd0c3d9ab8b98186_DSC_0280.JPG)
![](/Uploads/2024/1/eee00f4e219ca7ea0fe3bf737af23b24_DSC_0290.JPG)
![](/Uploads/2024/1/7e9a1ecae5680cb220b1c3acca6a7318_DSC_0294.JPG)
![](/Uploads/2024/1/a48d57b38d799da106e5afc049624f4c_DSC_0298.JPG)
![](/Uploads/2024/1/1dcd28dab2b69d0ce35674a99bb426ee_DSC_0301.JPG)
![](/Uploads/2024/1/dec852b579bf7243e845406561eff1bd_DSC_0303.JPG)
![](/Uploads/2024/1/b5b9fb58ff96da35aa31798e645f152c_DSC_0308.JPG)
Στο 25’ η κεφαλιά του Ιωαννίδη την απέκρουσε σε κόρνερ ο Κοτλής, ενώ στο 30’ ο Γραβάνης έκανε το σουτ, μπλόκαρε όμως ο Παπαϊωάννου.
Προηγήθηκε η Γιάννουλη στο 32’ με το δυνατό σουτ του Μπάμπαλη για το 1-0, ενώ στο 44’ «απάντησε» η Δόξα Βλαχογιαννίου με την ωραία κεφαλιά του Γιάννη Ιωαννίδη, ύστερα από την εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Λιάκου για το 1-1.
Στο 74’ οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν φάουλ σε μαρκάρισμα του Πατσή επάνω στον Αθανασούλη, ο διαιτητής που ήταν κοντά έδειξε το ματς να συνεχιστεί. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Γραβάνης έδωσε στον Θάνο Δαούλα που με ωραίο τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.
![](/Uploads/2024/1/8383907483896e210e9f1d8e817deb57_DSC_0314.JPG)
![](/Uploads/2024/1/a8db4a39656fd32ff20add182775a7e2_DSC_0322.JPG)
![](/Uploads/2024/1/923d1f2c6526fddae2115f900a781d7f_DSC_0336.JPG)
![](/Uploads/2024/1/9141d9d9639bce185eac103808891634_DSC_0350.JPG)
![](/Uploads/2024/1/5c87460d7f66cea711add6a882108cff_DSC_0365.JPG)
![](/Uploads/2024/1/1f18771e5f76c3507af42f3bd8975162_DSC_0368.JPG)
Στο 82’ ο Δαούλας θα μπορούσε να είχε πετύχει και τρίτο τέρμα, αφού έστειλε τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.
Στο 90’ δεύτερη κίτρινη – κόκκινη δέχθηκε ο Πατσής και έτσι η Δήμητρα ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες.
Δήμητρα Γιάννουλης (Μάκης Αλεξούδης): Κοτλής, Ντούφας (46’ Δαούλας), Ντραμπάκουλος, Τσεκούρας, Κουρούτσαλης, Τάφα, Πατσής, Μπάμπαλης, Γραβάνης (83’ Βιλανάκης), Μπάκος (93’ Καλογιάννης), Τσακνάκης (96’ Μανάκας).
Δόξα Βλαχογιαννίου (Δημήτρης Αλεξανδρής): Παπαϊωάννου, Παληγιάννης, Παπανικολάου (80’ Λιανός), Ιωαννίδης, Κυπαρίσσης, Πέτρου (80’ Ρόντε), Λιάκος, Γκουρομπίνος Δ., Φακίτσας Σ. (66’ Θανασούλης), Δούκας, Φακίτσας Απ. (66’ Λάκης).
Διαιτητική τριπλέτα: Ακρίβος, Νάκας, Τσακνάκης.
![](/Uploads/2024/1/02b575cc7afa1829a261956d08c7a703_DSC_0370.JPG)
![](/Uploads/2024/1/9652003b1a739da51967d5a901577c1a_DSC_0378.JPG)
![](/Uploads/2024/1/d84008bb7c74c57711e28ee438623d25_DSC_0389.JPG)
![](/Uploads/2024/1/7dbd6457f4ce1a5d17a4abb6e620a5c6_DSC_0395.JPG)
![](/Uploads/2024/1/0dd040163772b4c54d2d0b1da8661244_DSC_0409.JPG)
![](/Uploads/2024/1/c061507c653b156721ee2f9379833b8c_DSC_0421.JPG)
![](/Uploads/2024/1/6dd68b3976711ff305e4d8055e1fdf9d_DSC_0437.JPG)
![](/Uploads/2024/1/023c34579d965d283791134bb885ad02_DSC_0461.JPG)