![](/Uploads/2024/1/a80d5baabfc370a413ab8777032c3985_IMG_6131.jpeg)
Με ισοπαλία άνοιξε την αυλαία του πρωταθλήματος των μικτών ομάδων η κ-14. Η ομάδα της Λαρισας αν και άνοιξε το σκορ με τον Μπόλη, δεν κατάφερε να «φύγει» με το τρίποντο της νίκης, αφού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πέναλτι.
![](/Uploads/2024/1/2bca64f4ba17a9e9c476b9f6f1a8b87d_11.jpeg)
Από την άλλη η Κ-16 ξεκίνησε νικηφόρα την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας την αντίστοιχη ομάδα των Τρικάλων 1-0, με σκόρερ τον Νικολακουλη.
![](/Uploads/2024/1/8d6879ab2f6b2facb7ec9d7ad54fab21_22.jpeg)
Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου η ομάδα της ΕΠΣ Θεσσαλίας επικράτησε και στις δυο ηλικιακές κατηγορίες τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Καρδίτσας, με 4-1 στο Κ-14 και 3-2 στο Κ-16.
Η επόμενη αγωνιστική έχει οριστεί για τις 17 Ιανουαρίου 2024, με την ΕΠΣΝ Λάρισας να φιλοξενεί την ΕΠΣ Θεσσαλίας και την ΕΠΣ Καρδίτσας να φιλοξενεί την ΕΠΣ Τρικάλων.