![](/Uploads/2024/1/5e356d2fe3a80be655fa82cc62f4fe35_240110-mamakos-marathonodromoi.jpg)
Εθιμοτυπική επίσκεψη από το προεδρείο του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Ν.Λάρισας δέχθηκε ο Δήμαρχος Λαρισαίων, κ.Θανάσης Μαμάκος, με αφορμή την επίσημη ανάληψη των καθηκόντων του στη Δημαρχία Λάρισας.
Οι κ.κ. Απόστολος Γούλας (πρόεδρος), Φώτης Θωμάς (αντιπρόεδρος) Κωνσταντίνος Γκέτσιος (ταμίας), Ιωάννης Γκισάκης -εκ των ιδρυτικών μελών του Συλλόγου και Νικόλαος Γούλας (μέλη) ευχήθηκαν, μεταξύ άλλων, στον κ.Μαμάκο… «μαραθώνεια» αντοχή για το έργο που έχει να επιτελέσει, ώστε η Λάρισα να γίνει σπουδαία ξανά.
Παράλληλα, ενημέρωσαν τον Δήμαρχο Λαρισαίων για τις προετοιμασίες αναφορικά με τον 1ο Μαραθώνιο Δρόμο Κοιλάδας Τεμπών (Λάρισα – Τέμπη), που αναμένεται να διεξαχθεί τον Μάρτιο του 2024.
Από την πλευρά του, ο Δήμαρχος Λαρισαίων υπογράμμισε τη σπουδαιότητα μεγάλων αθλητικών διοργανώσεων, όπως οι αγωνιστικές διαδρομές που οργανώνει ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων, για την εξωστρέφεια της πόλης και του Δήμου Λαρισαίων.