![](/Uploads/2024/1/960809c11549bac8635224d00e26725d_412386840_387830270454890_3734_130020.jpg)
Πρώτη μεταγραφή για την ΑΕΚ Β'. Αναλυτικά η ανακοίνωση για τον Δημήτρη Θεοδωρίδη: «O Δημήτρης Θεοδωρίδης υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την ΠΑΕ έως τις 30 Ιουνίου 2025 και θα ενταχθεί άμεσα στην ΑΕΚ Β εν όψει της συνέχειας της σεζόν 2023-24 της Super League 2.
Είναι γεννημένος στις 8/8/2002 αγωνίζεται στην επίθεση και έχει ύψος 1,85. Την τελευταία τριετία έχει αγωνιστεί σε Super League 2 και Γ' Εθνική με Πανσερραϊκό, Μακεδονικό, Κεραυνό Αγγελοχωρίου και ΑΟ Χανιώτη, σημειώνοντας συνολικά 16 γκολ σε 51 αγώνες».