![](/Uploads/2024/1/3ca94acc42964c8874157052399b5bae_DSC_0114.JPG)
Ο 21χρονος Σπύρος Ρούσης αποχώρησε από την ΑΕΛ. Όπως αναφέρει στην εφημερίδα "Ελευθερία": «Στεναχωρήθηκα για έναν λόγο που δεν μπόρεσα να δείξω στον κόσμο της Λάρισας την αξία μου (σ.σ. αγωνίστηκε μόλις 24 λεπτά στην αναμέτρηση κυπέλλου ΑΕΛ-Τηλυκράτη Λευκάδας, 3-0). Η πόλη μού άρεσε, έκανα εξαιρετικούς φίλους και κάποιοι θα μου μείνουν αξέχαστοι. Σίγουρα τους ευχαριστώ, όπως και αρκετούς άλλους που με βοήθησαν σημαντικά».