![](/Uploads/2023/12/60bc8d5822598a4c32d97e656c03cbe6_IMG_6270.JPG)
Παρότι η χρονιά δεν ξεκίνησε ιδανικά για τον Φαλανιακό, οι άνθρωποι της διοίκησης, ο έμπειρος προπονητής κ. Τάκης Παραφέστας και οι ποδοσφαιριστές παλεύουν καθημερινά για το καλύτερο.
Η ομάδα βελτιώνεται χρόνο με το χρόνο, υπάρχει υπομονή και πίστη και τα αποτελέσματα έρχονται σιγά – σιγά.
Σίγουρα θα ήθελαν στον Φαλανιακό να έχουν συγκεντρώσει περισσότερους βαθμούς, πιστεύουν πως αυτό μπορεί να συμβεί το νέο χρόνο, εξάλλου οι προϋποθέσεις υπάρχουν.