![](/Uploads/2023/12/18cc8847450e4b7a415308ad8e4f4908_EPSL_Featured.png)
Κατόπιν απόφασης της Επιτροπής Εκτάκτων Θεμάτων ανακοινώνεται ότι οι αγώνες κυπέλλου θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 30 Δεκεμβρίου 2023. Στην περίπτωση που η ομάδα της μικρότερης κατηγορίας σε κάποιο ζευγάρι επιθυμεί η αναμέτρηση να διεξαχθεί τη νέα χρονιά, μόνο τότε ο αγώνας θα ορισθεί την Τετάρτη 3 Ιανουαρίου 2024.
Η απόφαση αυτή πάρθηκε εκτάκτως την Τρίτη 26 Δεκεμβρίου, μετά από διαφωνίες που προήλθαν για τον ορισμό των αγώνων.