Άνετη επικράτηση για την Ανθούπολη

Η Ανθούπολη πέρασε εύκολα από την έδρα των Βουναίνων κερδίζοντας το Μαυροβούνι με σκορ 0-4.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο. Στο 3’ προηγήθηκαν όταν την κάθετη πάσα έβγαλε ο Ηλίας Πανταζής και ο Μούτσα την εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, αφού με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1.

Πέντε λεπτά αργότερα σκόρερ αυτή τη φορά ήταν ο Αλέκος Κουβελάς, ύστερα από την σέντρα του Σέσι.

Στο 34’ με ένα ωραίο γκολ ο Αλέκος Κουβελάς από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ για το 0-3.

Στην επανάληψη το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε στο 70’ ο Ηλίας Πανταζής με σουτ για το τελικό 0-4.

Ευκαιρίες χαμένες για την Ανθούπολη είχε ο Παπαδάκος, Σαΐτης, Κωστούλας καθώς και το σουτ του Βλαχάκη που απέκρουσε ο Αναστασίου.

Σίγουρα το Μαυροβούνι δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα και δεν μπόρεσε να σταματήσει την φόρα που έχει η ομάδα της Ανθούπολης.

ΑΟ Μαυροβουνίου (Δημήτρης Κουκουλιαύκας): Αναστασίου, Κυριακίδης (83’ Αρχοντούλης), Λιλολάρι, Σταμέκος, Μπατζέλας Ν., Κακαζούκης, Μπάγκας Κ., Πλίτσης (68’ Λάλλος), Μπέτσης, Ακριβόπουλος (73’ Σταυροθεόδωρος), Μπάγκας Δ.

Ανθούπολη (Μιχάλης Ζιώγας): Ντιντής, Αργύρης, Βλαχάκης, Λάϊος, Κατσαμπέλας, Πανταζής (70’ Μαριγκούδης), Καραμπούζης, Σέσι (46’ Παπαδάκος), Μούτσα (65’ Καραγιάννης), Κουβελάς (65’ Κωστούλας), Αναγνώστης (73’ Σαΐτης).

Διαιτητική τριπλέτα: Μπουρουζίκας, Μάνος, Δίχρης.