Έπιασε κορυφή η ΑΕΛ!

Άλλη μία νίκη για την ΑΕΛ, αυτή τη φορά στην έδρα του Καμπανιακού με σκορ 0-2! Με αυτό το τρίποντο η «Βασίλισσα» έπιασε κορυφή!

Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη και επικράτησε δίκαια στο Γήπεδο Χαλάστρας, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2.

Tα γκολ ήταν του Κώστα Παπαγεωργίου με σουτ στο 65ο λεπτό και με κεφαλιά του Πεντρόσο στο 79ο λεπτό.

Καμπανιακός (Γιώργος Αμανατίδης): Κασαπίδης, Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Λαγωνίδης, Ταΐρης (46' Έππας), Σαρβανίδης, Ν. Καθάριος, Ζαννάκης, Γαρύφαλος, Μάνιος, Γιουκούδης.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου (57' Καλουτσικίδης), Μαϊδανός, Ηλιάδης, Στάμου, Πλέγας, Κοσσονού, Κ. Παπαγεωργίου, Αντράντα (68' Θωμαΐδης), Μαυριάς (57' Ογκμπόε), Πεντρόσο.

ΦΩΤΟ: Κώστας Τσομάκος