Ολυμπιακός - Μπάγερν 77-69

O Ολυμπιακός πήρε την εντός έδρας νίκη απέναντι στην Μπάγερν (77-69) για την EuroLeague και ανέβηκε στο 7-6. Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα ξέφυγαν και με +11 στο 6ο λεπτό του αγώνα και δεν ξανακοίταξαν πίσω, με τη διαφορά να αυξομειώνεται μέχρι το τέλος του ματς.

Πρώτοι σκόρερ οι Ουόκαπ (14π.), Πίτερς (14π.), Λαρεντζάκης (13π.) και Μιλουτίνοφ (12π.). Με πρόβλημα τραυματισμού αποχώρησε ο Κώστας Παπανικολάου στο τέταρτο δεκάλεπτο. Την άλλη Παρασκευή ο Ολυμπιακός μένει στο ΣΕΦ και αντιμετωπίζει τη Βαλένθια.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-8, 41-29, 54-44, 77-69.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπαρτζώκας): Γουόκαπ 14 (1/5 τρίποντα, 3 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Κάναν 8 (2/6 τρίποντα), Λούντζης, Λαρεντζάκης 13 (3/5 τρίποντα), Φαλ 7 (5 ριμπάουντ), Παπανικολάου 8 (2/3 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Μπραζντέικις (0/3 σουτ), Πίτερς 14 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Μιλουτίνοβ 12 (5/6 δίποντα, 2/3 βολές, 6 ριμπάουντ), Σίκμα 1, ΜακΚίσικ.

ΜΠΑΓΕΡΝ (Λάσο): Γουάιλερ-Μπαμπ 9 (3/5 τρίποντα), Φρανσίσκο 10 (3/11 σουτ, 2/2 βολές, 5 ασίστ), Έντουαρντς 11 (1/5 τρίποντα), Βάιντεμαν 5 (1), Γκιφάι (0/4 σουτ), Ράντοντσιτς 3 (5 ριμπάουντ), Μπόνγκα 6 (2), Χάρις 8 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Μπράνκοβιτς 5 (1), Καρτσένκοφ 4 (1/5 τρίποντα), Μπούκερ 4 (5 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Γκιλέσπι 4.