![](/Uploads/2023/12/81256378051c72d1606f07679f31f423_8381ee35-aa6f-4aae-88e1-12f99ba6f58e_1.jpg)
Στον 6ο όμιλο της τελικής φάσης του EURO 2024 που θα διεξαχθεί σε γήπεδα της Γερμανίας, με αντιπάλους την Τουρκία, την Πορτογαλία και την Τσεχία θα συμμετάσχει η Εθνική Ομάδα, εάν εξασφαλίσει την πρόκριση από τα play off του Μαρτίου 2024, στο πλαίσιο των οποίων θα αντιμετωπίσει εντός έδρας το Καζακστάν στις 21/03 και εάν νικήσει θα παίξει εκτός έδρας στις 26/03 με τη νικήτρια του αγώνα Γεωργία- Λουξεμβούργο.
Στη διαδικασία της κλήρωσης που πραγματοποιήθηκε στο Αμβούργο, συμμετείχε ως πρεσβευτής ο Άγγελος Χαριστέας.