Η ενημέρωση από την ΠΑΕ ΑΕΛ
Mε πρωινό πρόγραμμα στις 11:00 συνέχισαν οι ποδοσφαιριστές μας την προετοιμασία τους για το ενδιαφέρον και σημαντικό εντός έδρας παιχνίδι με τη Νίκη Βόλου.
Η σημερινή προπόνηση διήρκησε 70′ και το τεχνικό επιτελείο είχε όλους τους ποδοσφαιριστές διαθέσιμους χωρίς να αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα. Η ομάδα μας επικεντρώθηκε στο παιχνίδι της Κυριακής πάνω στο τακτικό κομμάτι δουλεύοντας στη φιλοσοφία που προάγει ο προπονητής μας. Έγινε ανάλυση των δυνατών και αδύνατων σημείων του αντιπάλου και τονίστηκε ότι θα χρειαστεί ιδιαίτερη προσοχή διότι πρόκειται για μια πολύ καλή ομάδα άσχετα αν προέρχεται από δύο αρνητικά γι’ αυτή αποτελέσματα.
Ο μοναδικός που θα απουσιάσει σίγουρα είναι ο Χάρης Ηλιάδης λόγω της κόκκινης κάρτας που δέχθηκε στη Λιβαδειά. Αύριο η ΑΕΛ θα προπονηθεί στο AEL FC ARENA. Νωρίτερα ενημερώθηκε και για την αλλαγή ώρας στον αγώνα κυπέλλου με τον Ατρόμητο την προσεχή Τετάρτη που θα ξεκινήσει στις 19:30 στο γήπεδό μας. Στα Δένδρα όλοι κάνουν λόγο για καλό κλίμα και πίστη στο βυσσινί σύνολο, στις δυνατότητες που μπορεί να αναδείξει, παρουσιάζοντας συνεχή βελτίωση, έχοντας στόχευση μόνο για νικηφόρο αποτέλεσμα την Κυριακή 3/12.
Όταν οι κόποι σου ανταμείβονται με τον καλύτερο τρόπο το μόνο που μπορεί να αισθάνεσαι είναι υπερηφάνεια! Κάπως έτσι έχουν τα δεδομέν...
Η ΑΕΛ ολοκλήρωσε τις μεταγραφές; Η απάντηση σύμφωνα με τα όσα είπε ο προπονητής της ομάδας Παύλος Δερμιτζάκης στο φιλικό του περιβάλλον...
Η ΠΑΕ ΑΕΛ καλεί την Πέμπτη 1η Αυγούστου και ώρα 19:00 όλους τους φιλάθλους της ΑΕΛ και τους Λαρισαίους συμπολίτες της, να δώσουν βροντερό ...
Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη της προετοιμασίας της ΑΕΛ ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου στο Πρωτάθλημα της Super League 2 άρ...
«Πριν 14 χρόνια σαν σήμερα (23 Ιουλίου 2010) έφυγε από τη ζωή ο εμβληματικός πρόεδρος της ΑΕΛ, Στέλιος Καντώνιας. Ένας σπουδαίος άνθρωπος ...
Η ΠΑΕ ΑΕΛ με ικανοποίηση ανακοινώνει την έναρξη των παρουσιάσεων για τους Μεγάλους Χορηγούς και Υποστηρικτές της στην αγωνιστική περ...