Έκανε μεγάλη ανατροπή αλλά...

Ο Προμηθέας γύρισε από το -13 του ημιχρόνου, πήρε το προβάδισμα στο τελευταίο λεπτό, ατύχησε όμως και, εν τέλει, ηττήθηκε εκτός έδρας από τη Ρίτας Βίλνιους (77-75) για το Basketball Champions League.

Στο 2-2 πλέον ο Προμηθέας (όπως κι η Ρίτας Βίλνιους, που όμως δεν κάλυψε το -2 της ήττας στο "Δημήτρης Τόφαλος"), ανοιχτή ακόμα η υπόθεση πρώτη θέση αν προκύψει τριπλή ισοβαθμία με την Ντιζόν.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-23, 51-38, 62-55, 77-75.

ΡΙΤΑΣ ΒΙΛΝΙΟΥΣ (Ζιμπένας): ΝτεΛοριέ 2, Έκοντας 9, Γκόραμ 6 (0/4 τρίποντα, 11 ριμπάουντ), Νορμάντας 16 (5/5 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 4 ασίστ), Ραντζεβίτσιους 10 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ), Κόουλ 16 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Χόρνσμπι 2, Μασιούλις 12 (1/5 τρίποντα), Βελίτσκα 4 (1 τρίποντο, 4 ασίστ).

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (Παπαθεοδώρου): Κόφι 19 (8/10 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 3/3 βολές, 9 ριμπάουντ), Κάουαν 10 (1 τρίποντο, 7 ασίστ), Ετσενίκε 15 (6/13 δίποντα, 3/3 βολές, 6 ριμπάουντ), Χέιλ 7 (2), Ρέινολντς 9 (3/8 τρίποντα), Μπαζίνας, Χρυσικόπουλος (0/3 σουτ), Κόνιαρης 1 (0/5 σουτ, 1/2 βολές), Κούρουτς 10 (1), Στίβενς 4.