Η ΠΑΕ ΑΕΛ εκφράζει τα θλίψη της για την απώλεια του αθλητικογράφου Σπύρου Κανέλλου και τα θερμά της συλλυπητήρια στην οικογένειά του. Ο Σπύρος Κανέλλος έφυγε στα 67 του χρόνια μετά από άνιση μάχη που έδωσε με την επάρατη νόσο.
Υπήρξε για δεκαετίες δημιουργός ραδιοτηλεοπτικών παραγωγών (Σαγκάη, Heat FM, TRT), κοντά στο ρεπορτάζ της ΑΕΛ και παρουσιαστής τοπικών αθλητικών εκπομπών. Υπήρξε υπεύθυνος αθλητικών τμημάτων σε ΜΜΕ. Μάλιστα για πολλά έτη συνεργάστηκε με τον αείμνηστο Κώστα Μπετχαβέ στην εφημερίδα “Νέος Αθλητικός Κόσμος”, στην έκδοση “διασκέδαση”, σε διαφημιστική εταιρία και στο ραδιόφωνο.
Ήταν ιδιαίτερα αγαπητός στους δημοσιογράφους και όχι μόνο. Ανέκαθεν υποστήριζε την ΑΕΛ με σοβαρή και αξιέπαινη τοποθέτηση στα καθημερινά θέματα και στις μεγάλες στιγμές του βυσσινί ρεπορτάζ. Ο Σπύρος Κανέλλος βοήθησε δυναμικά και το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο και ειδικότερα τον Τοξότη Λάρισας.
Όταν οι κόποι σου ανταμείβονται με τον καλύτερο τρόπο το μόνο που μπορεί να αισθάνεσαι είναι υπερηφάνεια! Κάπως έτσι έχουν τα δεδομέν...
Η ΑΕΛ ολοκλήρωσε τις μεταγραφές; Η απάντηση σύμφωνα με τα όσα είπε ο προπονητής της ομάδας Παύλος Δερμιτζάκης στο φιλικό του περιβάλλον...
Η ΠΑΕ ΑΕΛ καλεί την Πέμπτη 1η Αυγούστου και ώρα 19:00 όλους τους φιλάθλους της ΑΕΛ και τους Λαρισαίους συμπολίτες της, να δώσουν βροντερό ...
Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη της προετοιμασίας της ΑΕΛ ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου στο Πρωτάθλημα της Super League 2 άρ...
«Πριν 14 χρόνια σαν σήμερα (23 Ιουλίου 2010) έφυγε από τη ζωή ο εμβληματικός πρόεδρος της ΑΕΛ, Στέλιος Καντώνιας. Ένας σπουδαίος άνθρωπος ...
Η ΠΑΕ ΑΕΛ με ικανοποίηση ανακοινώνει την έναρξη των παρουσιάσεων για τους Μεγάλους Χορηγούς και Υποστηρικτές της στην αγωνιστική περ...