![](/Uploads/2023/11/b1befc3d0c93f3e54aedd278f7b487ef_111.JPG)
Εύκολο ήταν το έργο της Ανθούπολης στο σημερινό παιχνίδι (23/11) κόντρα στον Κίσσαβο Συκουρίου (7-0).
Του Χρήστου Γκατζούλη
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν αρκετές φορές και να φτάσουν σε ένα ακόμη τρίποντο. Η νίκη της Ανθούπολης σε συνδυασμό με την ισοπαλία στη Νεάπολη την φέρνει μόνη πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα.
![](/Uploads/2023/11/ff3642b66e550b93f379a50cecd716cb_IMG_7976.JPG)
![](/Uploads/2023/11/72daf4a71a783a9ea29dae4b800033b8_IMG_7987.JPG)
![](/Uploads/2023/11/710c34f7287dfe000b3ab799e86c7905_IMG_7995.JPG)
![](/Uploads/2023/11/3306961a80b8b35d7c7c23204039a16e_IMG_7994.JPG)
![](/Uploads/2023/11/68c54f85ad6d840ff338dee5f4d34212_IMG_7999.JPG)
![](/Uploads/2023/11/a36368034ee2e0f4e540210116942a80_IMG_8023.JPG)
![](/Uploads/2023/11/b790db2f97e9e6df41f2c5b83717b647_IMG_8025.JPG)
![](/Uploads/2023/11/489755f801fdd23bcf3746cc8eadc3fb_IMG_8069.JPG)
![](/Uploads/2023/11/0473ca2e17a81ed264275ff914ff7aa7_IMG_8030.JPG)
![](/Uploads/2023/11/2d6fdbb536b3d999d44a06cdd637fcf9_IMG_8015.JPG)
Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν όμως δεν μπόρεσαν να αποσπάσουν κάτι από το συγκεκριμένο παιχνίδι.
Στο 7’ σέντρα του Πανταζή για την Ανθούπολη, από κοντά ο Μούτσα άνοιξε το σκορ για το 1-0.
Στο 44’ ο Βλαχάκης με ένα εξαιρετικό μακρινό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
![](/Uploads/2023/11/37d103fee12ded0ee3e82b21eeeafc68_IMG_8035.JPG)
![](/Uploads/2023/11/670c70a2f77e2d8d993ca739706bae4f_IMG_8043.JPG)
![](/Uploads/2023/11/8bf5a9a1d96814618e3eb988082d4960_IMG_8049.JPG)
![](/Uploads/2023/11/fa27c41e976f03a31660888d2b62bbcb_IMG_8056.JPG)
![](/Uploads/2023/11/99cf3f0149a24159c931176e025e59d7_IMG_8066.JPG)
![](/Uploads/2023/11/3dd5eb2c1dd1ae33b5bed44a77de4592_IMG_8067.JPG)
Στο 53’ ο κ. Δεληγιάννη έδειξε το σημείο του πέναλτι σε μία φάση που βρέθηκε ο Τζιούρας με τον Μούτσα, ο Κωστούλας ευστόχησε για το 3-0. Στη συγκεκριμένη φάση υπήρξαν διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους για τον καταλογισμό του πέναλτι. Στο 58’ ο Σβερκούλης για τον Κίσσαβο εκτέλεσε το φάουλ, σε κόρνερ έβγαλε ο Ντιντής.
Με τη συμπλήρωση μίας ώρας ο Αγγέλης για τον Κίσσαβο έπιασε ένα ωραίο ανάποδο ψαλιδάκι, με τη φάση να ξεκινά από κόρνερ και τη μπάλα να καταλήγει άουτ.
Στο 66’ το κόρνερ εκτέλεσε ο Σβερκούλης για τον Κίσσαβο, η μπάλα πέρασε απευθείας δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
![](/Uploads/2023/11/3dd58aef1ba3051246df062ffa95b300_IMG_8070.JPG)
![](/Uploads/2023/11/7771b7e9fc65fb7ceb64222590d1c020_IMG_8073.JPG)
![](/Uploads/2023/11/b28b1672644bdc32af6e7597d5ea4720_IMG_8075.JPG)
![](/Uploads/2023/11/c420f9df4952aaf52cca4688d66fe1cd_IMG_8080.JPG)
Στο 70’ ο Κουβελάς έβγαλε τη σέντρα, ο Κωστούλας δεν πρόλαβε από κοντά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται πως παρενοχλήθηκε ο φορ της Ανθούπολης και ζήτησαν πέναλτι.
Στο 74’ ο Μούτσα έκανε τη πάσα στον Αναγνώστη που από κοντά με πλασέ σημείωσε και το 4-0. Στο 87’ ο Αναγνώστης έκανε τη σέντρα και ο Κουβελάς από κοντά σκόραρε για το 5-0.
Στο επόμενο λεπτό ο Μαριγκούδης έκανε τη σέντρα και ο Κουβελάς σκόραρε ξανά για το 6-0. Το τελικό 7-0 σημείωσε με κεφαλιά ο Τσάτσος από σέντρα του Καραλούλη που πήρε χρόνο συμμετοχής μετά τον τραυματισμό του.
Ανθούπολη (Μιχάλης Ζιώγας): Ντιντής, Τσάτσος, Λάϊος, Πανταζής (76’ Μαριγκούδης), Καραμπούζης, Σέσι, Μούτσα (76’ Καραλούλης), Βλαχάκης (72’ Καραγιάννης), Αργύρης (61’ Αναγνώστης), Κουβελάς (72’ Καρατζούκος), Κωστούλας.
Κίσσαβος Συκουρίου (Αποστόλης Τσιανάκας): Γιάκου, Λανάρας, Αγγέλης, Κουλουκτσής, Ντιντής, Τζιούρας, Τριανταφύλλου (76’ Τόπης), Σβερκούλης, Κότσιας, Μαλάκος (46’ Τσίκος), Κορδέλας.
Διαιτητική τριπλέτα: Δεληγιάννη, Δίχρης, Ντανταλής.
![](/Uploads/2023/11/c02da3367109b8da51dba0a404ed45e0_IMG_8107.JPG)
![](/Uploads/2023/11/3813679948eb2b0c898646db27c00d1f_IMG_8125.JPG)
![](/Uploads/2023/11/edd8dc3e79b916d8b36512327ecd8c54_IMG_8165.JPG)
![](/Uploads/2023/11/aac6b1b989774a7297ea480fcf929224_IMG_8186.JPG)
![](/Uploads/2023/11/a0e9b30705cf6fd67528f8098e4b174c_IMG_8198.JPG)
![](/Uploads/2023/11/9ee10fa6de9202067b292ee4f4cba0e6_IMG_8203.JPG)
![](/Uploads/2023/11/e8c220f96c7eb63b41c877de99552519_IMG_8209.JPG)