ΠΡΟΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ (Κ.Ε.Δ.) της ΕΠΟ Υπόψιν Αξιότιμου Κυρίου Πίτερ Φρόιντφελντ – Αρχιδιαιτητού
Παντός έτερου αρμοδίου προσώπου
ΘΕΜΑ: ΑΙΤΗΜΑ ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΕ ΑΡΧΙΔΙΑΙΤΗΤΗ κ. Πίτερ Φρόιντφελντ
Της ποδοσφαιρικής ανώνυμης εταιρίας με την επωνυμία «ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΕΛ», η οποία εδρεύει στη Λάρισα, οδός Σκαρλάτου Σούτσου, αριθ. 3, με Α.Φ.Μ. 997183228 της Δ.Ο.Υ. Λάρισας, και η οποία εκπροσωπείται, email: info@aelfc.gr.
**********************
Αξιότιμοι Κύριοι,
Κατόπιν και της επιστολής που σας στείλαμε την 15/11/2023 που αφορά στον αυξημένης σημασίας από βαθμολογικής απόψεως ποδοσφαιρικό αγώνα που θα διεξήχθη μεταξύ της ΠΑΕ Λεβαδειακός και της ΠΑΕ ΑΕΛ στο Δημοτικό Γήπεδο Λιβαδειάς, στο πλαίσιο της διοργάνωσης του πρωταθλήματος της Super League 2 κατηγορίας Ανδρών Ποδοσφαίρου, για την 11η αγωνιστική περίοδο 2023-2024, τη Δευτέρα 27/11/2023 και ώρα 15:00, με την οποία ζητήσαμε τον ορισμό αξιολογημένων διαιτητών της Super League 1, θα ήταν τιμή ο Αρχιδιαιτητής κ. Πίτερ Φρόιντφελντ να παραστεί και παρακολουθήσει τον αγώνα ΠΑΕ Λεβαδειακός – ΠΑΕ ΑΕΛ, καθώς πρόκειται για τον σημαντικότερο αγώνα της χρονιάς που το αποτέλεσμά του θα κρίνει κατά μεγάλο βαθμό την πρωταθλήτρια ομάδα του Α΄ομίλου της SL2, αλλά και την αξιοπιστία του πρωταθλήματος της SL2.
Θεωρούμε ότι η παρουσία σας, αλλά και η αξιολόγηση των διαιτητών στον συγκεκριμένο αγώνα θα είναι αρωγός στην προσπάθειά μας για ένα αξιόπιστο πρωτάθλημα χωρίς την παρέμβαση εξωγενών παραγόντων που διαμορφώνουν τα αποτελέσματα των αγώνων, παρά μόνο η αγωνιστική συμπεριφορά, η απόδοση και η ποιότητα των ποδοσφαιριστών των ομάδων, με την παρέμβαση της δικής σας συνδρομής με την συμμετοχή αμερόληπτων και αξιόπιστων διαιτητών.
Θα παρακαλούσαμε σε περίπτωση κωλύματός σας να παραστεί άτομο της ΚΕΔ δικής σας επιλογής.
Είμαστε σε αναμονή της θετικής ανταπόκρισής σας.
Λάρισα, 22/11/2023
Για την ΠΑΕ ΑΕΛ,
Μετά τιμής,
ΝΤΑΒΕΛΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
Πρόεδρος του Δ.Σ.
Όταν οι κόποι σου ανταμείβονται με τον καλύτερο τρόπο το μόνο που μπορεί να αισθάνεσαι είναι υπερηφάνεια! Κάπως έτσι έχουν τα δεδομέν...
Η ΑΕΛ ολοκλήρωσε τις μεταγραφές; Η απάντηση σύμφωνα με τα όσα είπε ο προπονητής της ομάδας Παύλος Δερμιτζάκης στο φιλικό του περιβάλλον...
Η ΠΑΕ ΑΕΛ καλεί την Πέμπτη 1η Αυγούστου και ώρα 19:00 όλους τους φιλάθλους της ΑΕΛ και τους Λαρισαίους συμπολίτες της, να δώσουν βροντερό ...
Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη της προετοιμασίας της ΑΕΛ ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου στο Πρωτάθλημα της Super League 2 άρ...
«Πριν 14 χρόνια σαν σήμερα (23 Ιουλίου 2010) έφυγε από τη ζωή ο εμβληματικός πρόεδρος της ΑΕΛ, Στέλιος Καντώνιας. Ένας σπουδαίος άνθρωπος ...
Η ΠΑΕ ΑΕΛ με ικανοποίηση ανακοινώνει την έναρξη των παρουσιάσεων για τους Μεγάλους Χορηγούς και Υποστηρικτές της στην αγωνιστική περ...