![](/Uploads/2023/11/620d90937c7c877a22e6dc264b2f3ccc_post-featured-qbyg4l0w0vtifnrrb3p8dal3mcatwguibplemzhhjw.jpg)
Ο Περικλής Αμανατίδης έθεσε την παραίτησή του στη διοίκηση της Καλαμάτας, με την ΠΑΕ να την κάνει αποδεκτή. Αναλυτικά:
"Η ΠΑΕ Καλαμάτα ανακοινώνει ότι κάνει δεκτή την παραίτηση του προπονητή της ομάδας Περικλή Αμανατίδη.
Στο διάστημα των τριών μηνών που δούλεψε στην Μαύρη Θύελλα εργάστηκε με ήθος και αξιοπρέπεια και ο πρόεδρος κ. Πρασσάς και τα μέλη της Διοίκησης τον ευχαριστούν για όσα πρόσφερε.
Φεύγει σαν φίλος από την Καλαμάτα και του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του.
Η ομάδα μας βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή. Απο τον κ. Πρασσά και τους συνεργάτες του εξετάζονται αρκετά ονόματα και αναμένεται σύντομα ανακοίνωση".