Συναρπαστικά ματς και σήμερα στην Α’ DE TOΧ

Δείτε ρεπορτάζ από αγώνες της Α’ DE TOX που διεξήχθησαν την Κυριακή (22/10).

Δωτιέας Αγιάς-Δαμασιακός 1-1

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Δωτιέα Αγιάς και τον Δαμασιακό. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 54’ με τον Παπαθανασίου.

Οι γηπεδούχοι στο 71’ έφεραν το ματς στα ίσα με τον Φουκαλά. Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε ο Λέτσιος των φιλοξενουμένων.

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Σιάρκος): Πατέτσος, Παπανικολάου, Χονδροδήμος, Τσακάλι, Ντελής, Μάντσε (58’ Φουκαλάς), Νικολακούλης (87’ Λέσι), Πασχαλίδης, Γκουντίκας, Λαβαντσιώτης, Ντακούλας.

Δαμασιακός: Αστ. Τσιάλτας (83’ λ.τρ. Νικολακούλης), Λέτσιος, Οικονόμου (78’ Μπακαΐμης), Τέγος, Θ. Μουσιάρης, Θ. Τσιάλτας, Τσατσελάρι, Παπαθανασίου, Δεληχάς (84’ Μπακαΐμης Θ.), Τσάτσος (88’ Κοτρούτσιος), Σάρα.

Σμόλικας Φαλάνης-Πελασγιώτις Λάρισας 4-1

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τον Σμόλικα που κέρδισε με το ευρύ σκορ 4-1 την Πελασγιώτιδα.

Στο 19’ ο Γιώργος Κακαβίτσης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του για το 1-0. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης ο Νερπιέτρι έκανε το 2-0.

Στη συνέχεια ο Γκαλμπογκίνης με δύο προσωπικά του γκολ (61’, 83’) έδωσε διαστάσεις στο σκορ. Το μόνο που κατάφερε η «Πέλα» ήταν στο 86’ ο Γκανάβας γράφοντας το τελικό 4-1.

Σμόλικας (Νίκος Χρόνης): Παπαγιάννης, Πάτσης (70’ Φούντογλου), Πονηρός, Αλατάς, Πολύζος, Τάψα (75’ Χαρισούλης), Γκιόνα (60’ Ζαμπέτας), Γούτος Ν., Κακαβίτσης (75’ Χατζούλης), Γκαλμπογκίνης, Νερπιέτρι (70’ Χατζάρας).

Πελασγιώτιδα (Γιώργος Μάτος): Μαστοροδήμος, Γκανάβας, Οσμάνι (60’ Πετράκης), Μανακούσιος Θ.(46’ Κουσιώρας), Γελαλής (46’ Καλούσης), Ακρίβος, Παπακώστας Θ. (75’ Φασούλας), Παπακώστας Ηλ., Μανακούσιος Δ. (80’ Λιλολάρι), Ρακίπι, Δάσσιος.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων-Κίσσαβος Συκουρίου 1-1

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς ανάμεσα στον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων και τον Κίσσαβο Συκουρίου (1-1). Ο έμπειρος Θέμης Παιδής στο 39’ άνοιξε το σκορ για το 1-0.

Οι Συκουριώτες είχαν δοκάρι με τον Φαρμάκα στην επανάληψη και στο 81’ ο Δημήτρης Αγγέλης διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

*Και οι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκαν στο 78’ οι Τζεμολάρι και Πλιάγκας.

Άγιοι Ανάργυροι (Δημήτρης Μητσής): Σβάρνας, Κατσογιάννης (59’ Τζίκα), Πλατής (78’ Μακρυγιάννης), Παναγιώτου, Περήφανος, Χασιώτης, Ροκάς (64’ Φυτιλής), Μπακαρτζής (59’ Τζεμολάρι), Νούσιος, Παπαδόπουλος, Παιδής (78’ Δοξαριώτης).

Κίσσαβος Συκουρίου (Αποστόλης Τσιανάκας): Γιάκου, Ζιόμπουρας, Αγγέλης, Λανάρας, Μπολάκης, Πλιάγκας, Ντιντής, Κορδέλας, Κώτσιας, Φαρμάκας (72’ Τριανταφύλλου), Τζιούρας.

Ηρακλής Λάρισας-Δόξα Αργυροπουλίου 4-1

Μεγάλη σε έκταση νίκη σημείωσε ο νεανικός και πολλά υποσχόμενος Ηρακλής Λάρισας απέναντι στην Δόξα Αργυροπουλίου. Στο 20’ ο Θάνος Ζιώγας έκανε το 1-0. Ο Μιχάλης Γαργάλας στο 34’ με σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ για το 2-0.

Στο 55’ ο Θάνος Ζιώγας και πάλι με εύστοχο χτύπημα σκόραρε για το 3-0. Στο 58’ ο Γιάννης Ζαχαρούλης μετά από ωραία προσπάθεια του Γαργάλα έκανε το 4-0. Η Δόξα με τον Γιάννη Κίτσα στο 75’ μείωσε σε 4-1 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σακοράφα.

Ηρακλής Λάρισας (Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Ντάτσι, Μαξακούλη (80’ Δάσκαλος), Αναγνώστου, Δραγατσίκης (60’ Παπαγεωργίου), Παϊτέρης (80’ Δρόσος), Παπαστόγιας, Πατσιατζής (60’ Καμέας), Γαργάλας, Ζιώγας, Ζαχαρούλης (72’ Γκαλαφάγκας Ι.), Ράμα.

Δόξα Αργυροπουλίου (Φεραίος Γιαννακός): Γεωργούλας, Καραμπάλιος (60’ λ.τρ. Φουρκιώτης), Κίτσιος Π., Κίτσας, Τσιρογιάννης, Κατσαρός (30’ Κάσα), Γκάτης, Σακοράφας, Τσιάγκος (39’ Καμαγιάννης), Κίτσιος Δ., Βογιατζής Ν.