![](/Uploads/2023/10/c31ff72376e2b0af9800a58959898043_DSC_0262.JPG)
Αν και προηγήθηκε η Δόξα Βαλανίδας στο 5’ με το πλασέ του Ντούντι, που πρώτα χτύπησε στο δοκάρι και μετά βρήκε δίχτυα, ο Αετός Μακρυχωρίου ήταν εκείνος που πήρε μία ευρεία νίκη με τελικό σκορ 1-6.
Της Βάσως Γκατζούλη
Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ ο Αετός Μακρυχωρίου όπου και αγωνίστηκε στο βοηθητικό της Γιάννουλης.
![](/Uploads/2023/10/f2e0d41dc79e8354d66975ffa7ae4013_DSC_0240.JPG)
![](/Uploads/2023/10/bb5e4f3a073f293970147184d3b6b0d9_DSC_0246.JPG)
![](/Uploads/2023/10/51395dc77db0a2e0d13605635ec14402_DSC_0248.JPG)
![](/Uploads/2023/10/02ae62272932135f3886b9c6109417e0_DSC_0250.JPG)
![](/Uploads/2023/10/a84879d671a4b751970a840588bacef3_DSC_0252.JPG)
![](/Uploads/2023/10/748c55e01f948026d58ef103f4e8fab5_DSC_0258.JPG)
![](/Uploads/2023/10/595fa2419ffd82ff63b27b426275489a_DSC_0259.JPG)
![](/Uploads/2023/10/c38ef69c4e8339b23d6588e6833577f8_DSC_0274.JPG)
![](/Uploads/2023/10/16ffc8bc591c2d7b4682f6b3460e9e21_DSC_0276.JPG)
Οι γηπεδούχοι στο σημερινό ματς, φάνηκε να μην έχουν βρει τα πραγματικά τους πατήματα, άφησαν χώρους ανοιχτούς, ο Αετός ήταν εκείνος που χρησιμοποίησε αρκετά νέα παιδιά με όρεξη για διάκριση, κατάφερε να παίξει ένα ωραίο ποδόσφαιρο και να πετύχει έξι γκολ.
Στο 16’ ο Δημήτρης Γκαμπούρας αρχικά με πλασέ έφερε το ματς στα ίσα (1-1). Στο 23’ ο Νίκος Χύσα με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-2.
Τρία λεπτά μετά ο 15χρονος Παναγιώτης Γιαννακόπουλος με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-3. Στο 40’ ο Χρήστος Τζιτζιλώνης με σουτ μέσα από τη περιοχή το 1-4 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη στο 51’ και πάλι ο Τζιτζιλώνης με σουτ του 1-5 και στο 62’ ο Παναγιώτης Γιαννακόπουλος με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στην αριστερή γωνία διαμόρφωσε το τελικό 1-6.
Για την Βαλανίδα, το σουτ του Ντούντι δεν βρήκε δίχτυα στο 60’ και στο 65’ το σουτ του Σταυρακάκη πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
![](/Uploads/2023/10/ace6756805769d2291f53e31a48d4eb1_DSC_0279.JPG)
![](/Uploads/2023/10/7924f255bce7e5753cdd1b401f78d994_DSC_0283.JPG)
![](/Uploads/2023/10/5298ae1a5e13b1bbe87219326ca9078a_DSC_0286.JPG)
![](/Uploads/2023/10/d93df5d8cce7f98fee14925d27d89f0c_DSC_0290.JPG)
![](/Uploads/2023/10/e6d1c156a543bd67a00107ff50d5f934_DSC_0294.JPG)
*Εξίσου καλός παίκτης στο σημερινό ματς ο 15χρονος Γιώργος Λάλας για τον Αετό.
*Στο 60’ δεύτερη κίτρινη για τον Χύσα με το Μακρυχώρι να ολοκληρώνει με δέκα παίκτες.
Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Μπραχουσάϊ, Καρβέλης, Θάνος (75’ Βιλανάκης), Γερούκης, Τσαμούρας, Μηλίτσης, Παπαγιάννης (46’ Ρακιτζόγλου), Τέλιος, Παλάτζας (75’ Μούτος), Ντούντι (80’ λ.τρ. Δαούλας), Σταυρακάκης.
Αετός Μακρυχωρίου (Βασίλης Ταχτιντής): Φαρμάκης, Σουπεκιώτης Χ., Πέππας, Μανωλόπουλος, Γιαννακόπουλος (67’ Μητσογιάννης Χ.), Γκαμπέτας Α. (27’ λ.τρ. Μητσογιάννης Β.), Χουτεσιώτης, Γκαμπούρας, Τζιτζιλώνης (67’ Μπιτσαράς Β.), Χύσα, Λάλας.
Διαιτητική τριπλέτα: Ζαχαρός, Κουβατάς, Καπρουσιούτης.
![](/Uploads/2023/10/2bb698babb6dc5674d160c523806cd2e_DSC_0296.JPG)
![](/Uploads/2023/10/a213488125a29b15ca166369b462c5dc_DSC_0299.JPG)
![](/Uploads/2023/10/e0cb886661628869c8e65a8e6a2d5438_DSC_0307.JPG)
![](/Uploads/2023/10/a806aa8a6ca47c8271534027fc9f7034_DSC_0315.JPG)
![](/Uploads/2023/10/684901ddae93cffb374d78ed01c8645f_DSC_0322.JPG)
![](/Uploads/2023/10/c645c9ed235922b1a5459ff6a884b9f5_DSC_0326.JPG)
![](/Uploads/2023/10/66b2d1e8c8858993aae91b735bcb6546_DSC_0334.JPG)
![](/Uploads/2023/10/70f28a4912bd48a080444e06f62ba30c_DSC_0336.JPG)
![](/Uploads/2023/10/3d5a958e7090d89af543b7f971dd5f34_DSC_0339.JPG)
![](/Uploads/2023/10/a4f7aeec0f273092275a5ab96eea2b17_DSC_0346.JPG)