Συνεχίζεται η προετοιμασία της ομάδας μας για τον αγώνα της Κυριακής 22/10 με αντίπαλο τον Μακεδονικό (16:00, AEL FC ARENA) στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League 2.
H σημερινή προπόνηση ξεκίνησε στις 12:00 και είχε διάρκεια 75′. Απόντες μόνο οι Ζάρατε και Βενετικίδης: Ο πρώτος βρίσκεται σε πρόγραμμα αποθεραπείας από την πρόσφατη χειρουργική επέμβαση και ο δεύτερος ταλαιπωρείται από οξεία αμυγδαλίτιδα.
Όλοι οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές συμμετείχαν κανονικά στο πρόγραμμα προπόνησης, δείχνοντας μεγάλη όρεξη και διάθεση, το οποίο περιλάμβανε λειτουργική δύναμη, παιχνίδια μετάβασης και παιχνίδια σε μικρό χώρο.
Πριν την έναρξη των ασκήσεων εντός γηπέδου η ομάδα παρακολούθησε ανάλυση video του προηγούμενου αγώνα με τον Αιολικό. Η ΑΕΛ συνεχίζει καθημερινά τις προπονήσεις της και όλο το επιτελείο εργάζεται για να είναι έτοιμη στην προσεχή Κυριακάτικη εντός έδρας αναμέτρηση.
Όταν οι κόποι σου ανταμείβονται με τον καλύτερο τρόπο το μόνο που μπορεί να αισθάνεσαι είναι υπερηφάνεια! Κάπως έτσι έχουν τα δεδομέν...
Η ΑΕΛ ολοκλήρωσε τις μεταγραφές; Η απάντηση σύμφωνα με τα όσα είπε ο προπονητής της ομάδας Παύλος Δερμιτζάκης στο φιλικό του περιβάλλον...
Η ΠΑΕ ΑΕΛ καλεί την Πέμπτη 1η Αυγούστου και ώρα 19:00 όλους τους φιλάθλους της ΑΕΛ και τους Λαρισαίους συμπολίτες της, να δώσουν βροντερό ...
Η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη της προετοιμασίας της ΑΕΛ ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου στο Πρωτάθλημα της Super League 2 άρ...
«Πριν 14 χρόνια σαν σήμερα (23 Ιουλίου 2010) έφυγε από τη ζωή ο εμβληματικός πρόεδρος της ΑΕΛ, Στέλιος Καντώνιας. Ένας σπουδαίος άνθρωπος ...
Η ΠΑΕ ΑΕΛ με ικανοποίηση ανακοινώνει την έναρξη των παρουσιάσεων για τους Μεγάλους Χορηγούς και Υποστηρικτές της στην αγωνιστική περ...