![](/Uploads/2023/10/a359ccd78001a6a536e6101e793db8db_DSC_0695.JPG)
Ο Ιπποκράτης αν και προηγήθηκε στο 15’ στη συνέχεια δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ του σκορ και έτσι στο τέλος ηττήθηκε από τους Αγίους Αναργύρους με σκορ 1-3 που πήραν μία σημαντική νίκη και μάλιστα εκτός έδρας.
Της Βάσως Γκατζούλη
Στο 7’ καταπληκτικό σουτ του Θοδωρή Ζυγούρη, έβγαλε με τα ακροδάχτυλα ο έμπειρος Σβάρνας σε κόρνερ.
Στο 15’ ο Χρήστος Μήτρος έκανε το πρώτο σουτ, έδιωξε προσωρινά ο Σβάρνας, ξανά κέρδισε ο ίδιος παίκτης τη μπάλα και με σουτ την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0.
![](/Uploads/2023/10/9aab59fb5f9d053aa42fe201c218ca4e_DSC_0518.JPG)
![](/Uploads/2023/10/38fea1917cf0388fe232e7e8753dd6b2_DSC_0530.JPG)
![](/Uploads/2023/10/ea2237831c824c086e7d51c9609d3f79_DSC_0536.JPG)
![](/Uploads/2023/10/8ce07a82c61a5620c51fa11cc559ea98_DSC_0546.JPG)
![](/Uploads/2023/10/ec10ca615024b10c24073c930e162923_DSC_0549.JPG)
![](/Uploads/2023/10/40e6b105ce4dd0cca9a8cf536ec92852_DSC_0551.JPG)
![](/Uploads/2023/10/953bbbb048e45af87bff0c2cb7527dbc_DSC_0553.JPG)
![](/Uploads/2023/10/3b5728ae6e107f75f04d2d51d23131f4_DSC_0557.JPG)
![](/Uploads/2023/10/d4b5b2f542ce99505ea1ab7f6000ac8d_DSC_0561.JPG)
![](/Uploads/2023/10/2735ccfb457947d70b0d17169c28f050_DSC_0578.JPG)
![](/Uploads/2023/10/f650836f510b0a826b0e039e26f7d2fa_DSC_0583.JPG)
Η «απάντηση» από τους Αγίους Αναργύρους ήρθε στο 20’ όταν ο Παπαδόπουλος έκανε τη σέντρα για τον Γιώργο Νούσιο που έχασε μεγάλη ευκαιρία, αφού εξ’ επαφής έστειλε τη μπάλα άουτ.
Στο δεύτερο μέρος, ο Ιπποκράτης έμεινε με δέκα παίκτες στο 70’ όταν ο Παπακωστούλης δέχθηκε την δεύτερη κίτρινη. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν «στροφές», ο Τζεμολάρι στο 71’ έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει όταν η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.
Κάτι που έγινε στο 78’ όταν ο Τζίκα Ντόρι, έκανε τη σέντρα και ο Μπακαρτζής με ωραία κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι το 1-1.
![](/Uploads/2023/10/36259080802ac7b0998e7fc778b30239_DSC_0586.JPG)
![](/Uploads/2023/10/d650d50185a487c62c59198d79c598dd_DSC_0607.JPG)
![](/Uploads/2023/10/a72017bb4833f69d293249abe8c40588_DSC_0612.JPG)
![](/Uploads/2023/10/008423aac2d32c175742e9433c2855fa_DSC_0617.JPG)
![](/Uploads/2023/10/ba3e8c06a0701ad562feda8358be8215_DSC_0629.JPG)
![](/Uploads/2023/10/c781bd75717ce11b4d40465922a84e43_DSC_0633.JPG)
Στο 84’ και στο 89’ βοήθησε αποτελεσματικά ο Γρηγόρης Περήφανος, που στο 1-2 έβγαλε την κάθετη πάσα στο πέναλτι για τον Θέμη Παιδή και αυτός με σουτ πέτυχε το τέρμα.
Ενώ στο 89’ έβγαλε τη σέντρα και πάλι στο δεύτερο δοκάρι και ο Έργκι Τζεμολάρι με ωραία κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-3.
![](/Uploads/2023/10/2ef0083f5ff4d42310b3b1fa0b24e480_DSC_0538.JPG)
Ιπποκράτης (Γιώργος Χατζής): Κωστάκης, Παπακωστούλης, Κουρούκας, Φραχόλι Φ., Βίλλης, Γεωργούλας (75’ Μήτρος Κ.), Φραχόλι Ο., Αλλιάϊ, Μήτρος Χ., Ζυγούρης, Κουκλομένος.
![](/Uploads/2023/10/e11dcdd79e9bfb13e276247657360c89_DSC_0542.JPG)
Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Δημήτρης Μητσής): Σβάρνας, Περήφανος, Κατσογιάννης (46’ Καφφές - 67’ λ.τρ. Γκαραβέλης), Παναγιώτου, Πλατής (78’ Αντωνίου), Τζίκα Ν., Ροκάς (46’ Δοξαριώτης), Μπακαρτζής, Παπαδόπουλος (46’ Τζεμολάρι), Παιδής, Νούσιος.
![](/Uploads/2023/10/2d42ff9cf8cab251c6384627f99a970f_DSC_0523.JPG)
Διαιτητική τριπλέτα: Ακρίβος, Νίκζας, Χήτος.
![](/Uploads/2023/10/3e0dbf89c880d72d775e90aaef3b2e6b_DSC_0644.JPG)
![](/Uploads/2023/10/fdff9964c270d10ae0f1e0d7d63bd98c_DSC_0658.JPG)
![](/Uploads/2023/10/0b9a12f8b060341e85cd3bb8becf148d_DSC_0666.JPG)
![](/Uploads/2023/10/37e341f7fdd15dce535516b3f3b72069_DSC_0684.JPG)
![](/Uploads/2023/10/3b57c5cf87552e1df3b89afc5e010ce7_DSC_0686.JPG)
![](/Uploads/2023/10/1f31c2d159fda2d2da5a240740d99c7c_DSC_0691.JPG)