![](/Uploads/2023/9/d6411eec2d6291049ca8cd56db009b10_0ebb1df2359de988ef981e8feec9ddaf_L.jpg)
"Η ΠΑΕ Ηλιούπολη ανακοινώνει την απόκτηση το δεξιού οπισθοφύλακα Χαράλαμπου Τοπάλ, ο οποίος εντάσσεται από σήμερα στο δυναμικό της ομάδας.
Ο ταλαντούχος νεαρός ακραίος αμυντικός γεννήθηκε τον Αύγουστο 2000 και την περυσινή σεζόν είχε ένα επιτυχημένο πέρασμα από την ομάδα της Παναχαϊκής. Ο Τοπάλ έχει αγωνιστεί επίσης με τη φανέλα του Διαγόρα Ρόδου, έχοντας καταγράψει δεκάδες συμμετοχές στη Superleague 2 τα τελευταία 2 χρόνια, παρά το νεαρό της ηλικίας του.
Στο παρελθόν, ο ποδοσφαιριστής έχει φορέσει τη φανέλα ομάδων όπως ο Τηλυκράτης Λευκάδας, η ΑΕ Μυκόνου, ο Απόλλωνας Παραλιμνίου, ενώ ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά στην Κ-17 του ΠΑΟΚ και στον Εθνικό Σιδηροκάστρου. Τον καλωσορίζουμε στην ομάδα μας και του ευχόμαστε καλή αρχή!".