![](/Uploads/2023/9/9047b572fa65f9fc35d109652089310a_a87ad243489fc10a4ca1c9e47f819920_L.jpg)
Ο Αλμωπός Αριδαίας αποβλήθηκε από το Πρωτάθλημα της Super League 2 καθώς δεν εξασφάλισε πιστοποιητικό συμμετοχής από την Επιτροπή Επιτροπή Αθλητισμού. Η ομάδα της Αριδαίας αναμένεται να καταθέσει έφεση κατά της πρωτόδικης απόφασης. Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό Όργανο της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Α2 Εθνικής Κατηγορίας έλαβε την παρακάτω απόφαση:
ΔΕΧΕΤΑΙ ότι η ΠΑΕ ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ υπέπεσε στην πειθαρχική παράβαση περί μη χορήγησης του πιστοποιητικού συμμετοχής (παρ. 3 άρθρο 77Α, Ν2725/99, παρ 8Α άρθρο 78 Ν 2725/99, παρ. 2 του άρθρου 3 του ιδίου νόμου σε συνδυασμό με τα άρθρα 2 και 3 παρ. Α του ΠΚ της ΕΠΟ). ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ στην ΠΑΕ ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ τον αποκλεισμό από τη διοργάνωση του Πρωταθλήματος της Super League 2, για την αγωνιστική περίοδο 2023-2024.