![](/Uploads/2023/9/07c4587dc228589b8d7a2a81d0a098da_5e17c330-c673-42e4-b4ba-c238bb5cde77_1.jpg)
Με τη διεξαγωγή αγώνων της 3ης φάσης, στην οποία συμμετέχουν και οι ομάδες της Super League 2, συνεχίζεται την Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου το Κύπελλο Ελλάδας 2023-24. Όπως προέκυψε από την κλήρωση, στην 4η φάση της διοργάνωσης έχουν προκριθεί άνευ αγώνα, ο Διαγόρας, ο Μικρασιατικός, ο Πιερικός, ο Αλμωπός Αριδαίας, η Καλαμάτα και η ΑΕΛ.
Οι αγώνες της 3ης φάσης θα είναι μονοί και σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει η διαδικασία της παράτασης και -αν χρειαστεί- των πέναλτι.
Δείτε ΕΔΩ το αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2023-24.