![](/Uploads/2023/9/b5631ad7c6a0c06c0d01fce2985035c4_8ecde2b8ea84287d9bf2122854e3b536_L.jpg)
Η διοίκηση της ΠΑΕ Μακεδονικός ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Απόστολο Σαραντίδη.
Ο Εβρίτης επιθετικός υπέγραψε διετές συμβόλαιο στον σύλλογο το περυσινό καλοκαίρι, προερχόμενος από τον Θεσπρωτό. Την σεζόν που παρήλθε, κατέγραψε συνολικά 21 συμμετοχές (560′), 5 ως βασικός, δίνοντας μία ασίστ και δίχως να βρει δίχτυα. Το συμβόλαιο του με τον σύλλογο λύθηκε κοινή συναινέσει.
Η διοίκηση του συλλόγου ευχαριστεί τον Απόστολο για την προσφορά του και του εύχεται υγεία και καλή συνέχεια στην καριέρα του.