![](/Uploads/2023/8/515a237e0b7804b11b30e4d79c8350e9_368506635_261041760068976_4383647912637091449_n.jpg)
Συνεχίζει τον μεταγραφικό της σχεδιασμό η ομάδα της Ανθούπολης, η οποία συνεχίζει με εντατικούς ρυθμούς την προετοιμασία της για τη νέα αγωνιστική περίοδο 2023-2024, όπου θα πάρει μέρος στο πρωτάθλημα της Α’ τοπικής κατηγορίας. Δύο νέες προσθήκες ανακοίνωσε η διοίκηση της ομάδας. Αποκτήθηκαν ο 25χρονος Γιώργος Τσάτσος και ο νεαρός τερματοφύλακας Θοδωρής Καρκατσέλας.
![](/Uploads/2023/8/d4c068597644a4b374482c0d3266f2e4_9d4dd36769ea8a7f17f2193f453eb095_be21161981fbd81ced5c733bb2ea80c0_302040779_432106948893467_5016731450295474160_n.jpg)
![](/Uploads/2023/8/2e095fb34cb3a22716152b2d4c11c430_368893295_600351588837086_422648006664709314_n.jpg)
Ο πρώτος αγωνίζεται ως κεντρικός αμυντικός και στα χαφ, ήταν στον Π.Ο. Ελασσόνας, ενώ έχει εμπειρία στον χώρο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Όσον αφορά στον δεύτερο, αγωνιζόταν στη Δήμητρα Γιάννουλης.