![](/Uploads/2023/7/3664b5115799784cf42f0fca8f6db1a8_14ea277d-80e6-412a-860a-09d6eb7e084d_1.jpg)
Πραγματοποιήθηκε χωρίς προβλήματα η τελευταία εν Ελλάδι προπόνηση της Εθνικής Γυναικών στο αθλητικό κέντρο KICKS Academy στα Σπάτα. Το πρόγραμμα περιλάμβανε ασκήσεις με μπάλα και προγράμματα τακτικής προσαρμοσμένα στις προσεχείς αντιπάλους Ουγγαρία και Βοσνία-Ερζεγοβίνη.
Όλες οι παίκτριες της αποστολής βρίσκονται στη διάθεση του ομοσπονδιακού τεχνικού Αλέξη Κατηκαρίδη. Η Εθνική αναχωρεί το μεσημέρι της Τρίτης 11/07 για τη Βουδαπέστη και την Τεάρτη 12/07 αντιμετωπίζει στο πρώτο από τα δύο φιλικά την Ουγγαρία (Boszik Arena, 19:30. Το δεύτερο φιλικό επί μαγυαρικού εδάφους θα διεξαχθεί στις 15/07 με αντίπαλο τη Βοσνία-Ερζεγοβίνη (Telki Training Center, 11:00).