Εύκολη νίκη με καλό ποδόσφαιρο για την ΑΕΛ στη Βέροια

Η ΑΕΛ συνέχισε δυναμικά, καθώς επικράτησε εύκολα με σκορ 1-3 στη Βέροια, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2.

Δύο γκολ για την ΑΕΛ με τον Θοδωρή Τσιριγώτη (11', 34'), μείωσε προσωρινά ο Μπελεβώνης για τη Βέροια στο 47ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 1-3 για την ΑΕΛ ο Φαμπρίτσιο Πεντρόζο με εκτέλεση πέναλτι στο 79ο λεπτό. Αρκετές ευκαιρία για την ΑΕΛ και καλό ποδόσφαιρο.

Βέροια (Σπύρος Μπαξεβάνος): Βενετικίδης, Κολλαράς, Ντουμάνης (64' Μπαϊντού), Μανωλιούδης (80' Κατσούκης), Περδίκης, Μασούρας, Μπλέτσας, Μπουκουβάλας, Ελευθεριάδης (59' Ιωάννου), Γιουκούδης, Μπουόλι (46' Μπελεβώνης).

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Κοσσονού, Γκοτζαμανίδης, Μαξιμένκο (46' Κόλα), Πλέγας (89' Νικολιάς), Κ. Παπαγεωργίου (78' Μιλτιάδης), Αντράντα (72' Θωμαΐδης), Πεντρόσο, Μαυριάς, Τσιριγώτης (78' Ογκμπόε).

ΦΩΤΟ: veriotis.gr