![](/Uploads/2023/5/b06b1d2a00dfc7b3be6ca985674ed678_344974968_785357736577678_5995298204589075144_n.jpg)
Την ήττα με 2-1 γνώρισε η μικτή ομάδα της Κ-16 στην προημιτελική φάση του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Ηρακλείου, με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να περάσει στην ημιτελική φάση.
![](/Uploads/2023/5/0f08c629ddb68b313bb50ef9222252a9_346109099_734991555087107_3728914412225748872_n.jpg)
Η γηπεδούχος ομάδα της ΕΠΣ Ηρακλείου ευτύχισε να προηγηθεί μόλις στο 2′ ενώ διπλασίασε τα τέρματα της στο 74′, η ομάδα της ΕΠΣΝ Λάρισας μείωσε το σκορ στα τελευταία λεπτά με τον Αρσένη χωρίς όμως να καταφέρει να βρει το πολυπόθητο γκολ της ισοφάρισης.
Ο κύριος Τσέτσιλας παρέταξε την ομάδα με τους Μουλτσιά, Αρσένη, Καραμάνη, Γκανάτσα, Κουπατσιάρα, Τσακμάκη, Σαϊτη, Κουτζαηλία, Μπιώτη, Δριστέλα και Δαλιό ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν και οι Μεσσής, Καγκελάρης, Παπαδάκος και Δαούλας.