![](/Uploads/2023/5/f3d1aebd7c09d81467779591a97ec1ef_337426167_1664531917316668_14542017591416875_n.jpg)
Η ΑΕΛ την ερχόμενη Παρασκευή στο γήπεδο της Βέροιας θα αντιμετωπίσει τη φερώνυμη ομάδα (15.15, ΕΡΤ3). Ο προπονητής Παναγιώτης Γκουτσίδης, θα έχει αρκετές ελλείψεις στον συγκεκριμένο αγώνα, αφού εκτός από τις γνωστές απουσίες των Θεοδωρόπουλου, Όγκμποε, ήρθαν να προστεθούν και αυτές του Νικολιά -που τραυματίστηκε στο ζέσταμα του αγώνα με τον Μακεδονικό, του Νίνο που εκτίει την ποινή του, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Πεντρόσο.