![](/Uploads/2023/5/2a2f2a3baff02bdaeb03ec7bdf183361_IMG_1873.JPG)
Μεγάλη επιτυχία για την Μικτή Κ-16 της ΕΠΣΛ, την Πέμπτη (11/5) στο Στάδιο Αλκαζάρ. Η ομάδα της Λάρισας πέρασε στην προημιτελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων απέναντι στην αντίστοιχη της ΕΠΣ Ηπείρου με σκορ 2-0.
![](/Uploads/2023/5/77e25bec43b922c2526576bdd7aead79_IMG_1640.JPG)
![](/Uploads/2023/5/c714acb088aadb6b3f0a8b47ca63fb29_IMG_1637.JPG)
![](/Uploads/2023/5/bff60ce5ff57b35b0ef168405c02f7ee_IMG_1643.JPG)
![](/Uploads/2023/5/177f27cb5b5e93ead2ec0f6b5a0e1f1b_IMG_1644.JPG)
![](/Uploads/2023/5/12ab207275a9f2e860c7d84be92d4ce8_IMG_1646.JPG)
![](/Uploads/2023/5/2e3a661ed87ee746987f13e149cf96f0_IMG_1666.JPG)
![](/Uploads/2023/5/c13fa8f127ef21082fecce2ceffcc9ce_IMG_1661.JPG)
![](/Uploads/2023/5/819576292e078ab4e7a692c63d922591_IMG_1676.JPG)
![](/Uploads/2023/5/f4a8a7292eba93f75f0ae656006d6f74_IMG_1706.JPG)
![](/Uploads/2023/5/015a1256bfa18dd15e4b43319c95bf62_IMG_1678.JPG)
![](/Uploads/2023/5/eeb27f69914839f1fdf699a9154057dd_IMG_1681.JPG)
![](/Uploads/2023/5/de9753a300160a491f1896558babdfe3_IMG_1684.JPG)
Τα γκολ για την ομάδα της Λάρισας σημείωσαν στο 29’ ο Τσιακμάκης με κεφαλιά και στο 53’ ο Μπιώτης με πέναλτι. Η ομάδα του κ. Δημήτρη Τσετσίλα πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση επικράτησε με σκορ 2-0 της ομάδας των Ιωαννίνων και τώρα ετοιμάζεται για την Κρήτη, όπου θα αντιμετωπίσει την ΕΠΣ Ηρακλείου με στόχο την είσοδο της στις 4 καλύτερες ομάδες πανελλαδικά.
![](/Uploads/2023/5/758c019e1ad7123a827b9717991bb842_IMG_1655.JPG)
ΕΠΣ Ν.ΛΑΡΙΣΑΣ (Δημήτρης Τσέτσιλας): Μουλτσιάς, Αρσένης, Καραμάνης, Γκανάτσας, Κουπατσιάρας, Τσιακμάκης, Σαΐτης (89′ Πατσιατζής), Παπαδάκος (83′ Μεσσής), Μπιώτης (73′ Καγκελάρης), Δριστέλας (89′ Μαξακούλης), Δαλλιός (73′ Δαούλας).
![](/Uploads/2023/5/164fd6d2f370a5ef8f161bdef80481ab_IMG_1668.JPG)
ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ (Βασίλης Κίτσης): Ντελής, Βενέτης, Πολιός (62′ Δάλλας), Αναγνωστόπουλος, Γκόγκας, Ζακόπουλος (89′ Ντίνος), Φλώρος (62′ Κατσιώτας), Χαλάτσης, Τζουβάρας (87′ Ευαγγελής), Σκουτελιάς, Νικολάου (46′ Κοσμάς).
![](/Uploads/2023/5/6e312c04b88a8fb5c015ea92ed1b6df4_IMG_1654.JPG)
Διαιτητές: Καρβούνη – Γερμάνης – Γκατζούνα (ΕΠΣ Θεσσαλίας).
![](/Uploads/2023/5/b1516f8f9f617717b5702fd8f7535be0_IMG_1690.JPG)
![](/Uploads/2023/5/399e1eb1705edd4a1c8c53c0795cb3ae_IMG_1693.JPG)
![](/Uploads/2023/5/ed7090e643aed86986a925b3dfd08414_IMG_1700.JPG)
![](/Uploads/2023/5/5d3a6f1290250b945fba57ce06174c40_IMG_1702.JPG)
![](/Uploads/2023/5/1d234fadb10b68fab16ffddc9d11a5dc_IMG_1704.JPG)
![](/Uploads/2023/5/73e159f29d82c69ba99c957c2fc40ee0_IMG_1708.JPG)
![](/Uploads/2023/5/e614dafbe450e65e7eb7e1804e19978d_IMG_1710.JPG)
![](/Uploads/2023/5/d62871ae745389d7f4d6b2bc7fa0432f_IMG_1719.JPG)
![](/Uploads/2023/5/79275e2596d9909d1261d56b32ab838f_IMG_1721.JPG)
![](/Uploads/2023/5/9708564b82f7c0e18afc23557a25982d_IMG_1727.JPG)
![](/Uploads/2023/5/18e8a6a4f7a000852e14aefa84f5f38c_IMG_1729.JPG)
![](/Uploads/2023/5/46451c62126f973ceff07daabc9e712b_IMG_1734.JPG)
* Στην επόμενη φάση (προημιτελική) η ομάδα της ΕΠΣ Ν. Λάρισας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την αντίστοιχη της ΕΠΣ Ηρακλείου που επικράτησε της ΕΠΣ Μεσσηνίας με 4-2.