Ήττα για την ΑΕΛ στο ΟΑΚΑ

Η ΑΕΛ υπέστη ήττα με 2-1 από τον Παναθηναϊκό Β' στο ΟΑΚΑ και απομακρύνθηκε στο -11 από την κορυφή της βαθμολογίας, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2.

Σαρδέλης άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό Β' με προβολή από κοντά μετά από παράλληλη σέντρα από δεξιά του Κυριόπουλου στο 18ο λεπτό. Γκολ για την ΑΕΛ με σουτ του Μαυριά στο 51ο λεπτό. Το νικητήριο γκολ για τον Παναθηναϊκό Β' πέτυχε ο Ταβάρες στο 65ο λεπτό.

Παναθηναϊκός Β' (Σωτήρης Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Μαντσίνι (75' Δημητριάδης), Κυριόπουλος (66' Φουρταδο), Προδρομίτης, Ταβάρες, Σαρδέλης (54' Βουτσάς), Λαμψίας (75' Τουρκοχωρίτης), Καραμπάς (66' Σερπέζης).

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου (70' Καλουτσικίδης), Μαϊδανός, Ηλιάδης, Κόλα, Κ. Παπαγεωργίου (59' Θωμαΐδης, Πλέγας (33' λ.τρ. Αντράντα), Μαυριάς, Νίνο (46' Κοσσονού), Τσιριγώτης (46' Νικολιάς), Ογκμπόε.