![](/Uploads/2023/5/8f28547792feaab5faadd71cf96cb31d_345287217_1604048583428851_7115676868212730171_n.jpg)
Μία πολύ σημαντική νίκη σημείωσε στην έδρα του ο Κίσσαβος Συκουρίου, αφού επικράτησε με σκορ 2-0 του Οικονόμου Τσαριτσάνης και έτσι εξασφάλισε την παραμονή του στην κατηγορία. Τα πέναλτι αξιοποίησαν για λογαριασμό των γηπεδούχων οι Πλιάγκας (47') και Κυριάκος (77') για το τελικό 2-0.
![](/Uploads/2023/5/f03862ba095ebc120133ac0dbef0839d_345280142_281649130856128_3013473186691267024_n.jpg)
Από την πλευρά της τσαριτσανιώτικης ομάδας αυτός που "έκλεψε" τις εντυπώσεις ήταν ο 15χρονος τερματοφύλακας Αλέξανδρος Μουλτσιάς, ο οποίος αντέδρασε σωστά όσες φορές χρειάστηκε και νικήθηκε μόνον δύο φορές από την "βούλα" των 11 μέτρων, έχοντας μάλιστα απέναντί του πολύ έμπειρους εκτελεστές.
![](/Uploads/2023/5/bf8facbc03ca88f3874c8b13fea647de_345285483_2277238589143625_615569486379487223_n.jpg)
Τον αγώνα διηύθυνε ο Γιάννης Ντελέζος με βοηθούς τους Βασίλη Τζιμούρτο - Χαράλαμπο Μπλιώνα.
ΚΙΣΣΑΒΟΣ ΣΥΚΟΥΡΙΟΥ (Απόστολος Τσιανάκας): Γιάκου, Χάμος, Κουλουκτσής, Πλιάγκας, Κυριάκος, Τριανταφύλλου, Μπολάκης, Τζιούρας, Αγγέλης, Κώτσιας, Βελής.
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ (Βασίλης Μπακογιάννης - Νίκος Καραμήτσιος): Αλ.Μουλτσιάς, Μιφτάρι (46' Γεωργούλης), Γκόλτσιος (75' Πούτας), Αυλογιάρης, Γανός (59' Δριστέλας), Νικολακούλης, Τσούτσας, Μπουμπουνάρας, Δ.Μουλτσιάς, Στ.Δραχαλίβας, Βλαχάκης.