Νίκη για την ΑΕΛ, 2-0 τον Αλμωπό Αριδαίας

Η ΑΕΛ νίκησε με σκορ 2-0 τον Αλμωπό Αριδαίας, για τη 21η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2. Οι «βυσσινί» ήταν ανώτεροι σε όλο το ματς και πέτυχαν τα γκολ στο 24ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Πεντρόσο και με το Κώστα Παπαγεωργίου με σουτ στο 82ο λεπτό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός (74 λ.τρ. Κοσσονού), Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Νίνο (61′ Κ. Παπαγεωργίου), Αντράντα (74' Θωμαΐδης), Πεντρόσο, Νικολιάς (74' Μαυριάς), Ογκμπόε (85' Τσιριγώτης).

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Παρασκευάς (59' Μανωλακης), Σουλιώτης, Τσιμπούκας, Μανωλάκης, Πέττας, Πέλκας (83' Ταχματζίδης), Ασλαμπάλογλου, Πατρινός (83' Καρυπίδης), Ρίβας (69' Σουρνάκης), Πόποβιτς (59' Παπαδόπουλος).