Ισοπαλία για την ΑΕΛ Κ19 στη Ρόδο

Η Κ19 της ΑΕΛ ήρθε ισόπαλη εκτός έδρας με 1-1 απέναντι στο Διαγόρα Ρόδου στο ΕΑΚ Ρόδου, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2.

Η ΑΕΛ Κ19 άνοιξε το σκορ με σουτ του Νινίκα στο 64ο λεπτό, ενώ η Κ19 του Διαγόρα Ρόδου ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντωνά στο 81ο λεπτό.

Διαγόρας Κ19 (Μιχάλης Ρίζος): Καππάκας, Ρίζος, Μουστάκας, Αντωνάς, Τσαουσάι (65’ Τσέρρι), Γκάμμις, Μάκρας, Χαρίτος (73’ λ. τρ Σταυρουλάκης), Κλωνάρης (65’ Χριστουλάκης), Ρουτζιέρης, Διάκου (54’ Χάσα).

ΑΕΛ Κ19 (Ζήσης Ζιάγκας): Γιώτας (62’ Κοβούσογλου), Ζέρβας, Ελέζι, Λυγούρας, Μπαργιώτας (46’ Χριστακέας), Γωγουβίτης, Τάφα, Νινίκας, Τσιομήτας (57’ Ασίκογλου), Ζησούλης, Χατζής.