![](/Uploads/2023/4/bd979c3bb87cf7173afbbb5411571890_e7a7b3b17defca09064a09812e6de244_XL.jpg)
Εβδομάδα Κυπέλλου είναι αυτή που διανύουμε στο τοπικό ποδόσφαιρο του νομού, καθώς αύριο Τετάρτη στις 5:00 το απόγευμα είναι προγραμματισμένοι να διεξαχθούν δύο ημιτελικοί αγώνες.
Στο «Γεώργιος Μητσιμπόνας» στην Τσαριτσάνη ο τοπικός Οικονόμος φιλοξενεί τον ΑΟ Μαυροβουνίου στον β’ ημιτελικό, ενώ στην Ελασσόνα θα διεξαχθεί ο α’ ημιτελικός ανάμεσα στον ΠΟ Ελασσόνας και τον Αχιλλέα Φαρσάλων. Να τονίσουμε πως η ρεβάνς έχει οριστεί για τις 26 του μηνός στο γήπεδο Φαρσάλων.
17:00: γήπ. Ελασσόνας, ΠΟΕ-Αχιλλέας Φαρσάλων
17:00: γήπ. Τσαριτσάνης «Γ. Μητσιμπόνας», Οικονόμος-Μαυροβούνι (1-1, σκορ α’ αγώνα).