![](/Uploads/2023/4/a7b70da25efd63f01a5354fa061d41a6_ΕΘΝΙΚΗ.jpg)
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν την Τρίτη 11 Απριλίου 2023 στη Λάρισα, οι προπονήσεις προεπιλογής των Εθνικών Ομάδων στο πλαίσιο του Αναπτυξιακού Προγράμματος Εθνικών Ομάδων.
O κ. Θέος Αναστάσιος, Ομοσπονδιακός Προπονητής της Εθνικής Ομάδας Νέων, είχε την ευκαιρία μαζί με τον γυμναστή της Εθνικής κ. Βίνου να βγάλει συμπεράσματα για τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του Νομού Λάρισας.
![](/Uploads/2023/4/a4bc5ef35e03e2b034d6c34747ff4258_339950298_937755254103768_6290688907724410362_n.jpg)
Το πρώτο γκρουπ αφορούσε τους γεννημένους το 2009 (που αποτελούταν κατά κύριο λόγο από τα παιδιά της μικτής Κ-14) ενώ στη συνέχεια δοκιμάστηκαν ποδοσφαιριστές γεννημένοι το 2008.
Σε όλη τη διάρκεια των προπονήσεων παρών ήταν και ο κ. Κωνσταντινίδης Κωνσταντίνος (Τεχνικός Διευθυντής Εθνικών Ομάδων).
![](/Uploads/2023/4/26d6c6ec900c49bff3547a7e728fe119_338916018_760161138892226_6584205685290032985_n.jpg)
Από πλευράς της ΕΠΣΝ Λάρισας πέραν του προπονητή της μικτής ομάδας κ. Τσέτσιλα Δ., παρόντες ήταν (από το Δ.Σ.) ο Πρόεδρος κ. Μπουχλαριώτης Δ., ο αναπληρωτής πρόεδρος κ. Γκουτζαμάνης Ι., ο Γεν.. Γραμματέας κ. Καρκατσέλας Δ. και τα μέλη κ.κ. Γρηγοριάδης Ε. και Μερτζανίδης Κ.
![](/Uploads/2023/4/a896fe2ae1a9bc3aec6259a897f5cd6d_339604411_1203445830337462_3137134088082028576_n.jpg)