![](/Uploads/2023/4/ee910ab074812f281b670876af8da555_DSC_0185.JPG)
Σε αγώνα για τον 1ο όμιλο της Γ’ ΕΠΣΛ και την 18η αγωνιστική, η Χαραυγή αναμετρήθηκε με την Νεάπολη στο γήπεδο Θεσσαλικού με τελικό σκορ 3-2. Από το 15’ η Χαραυγή αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο.
Της Βάσως Γκατζούλη
Με έντονα καιρικά φαινόμενα διεξήχθη το ματς (βροχή – αέρας) και σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο.
![](/Uploads/2023/4/18d9c803b4b49620315d526dc32a50bc_DSC_0002.JPG)
![](/Uploads/2023/4/0a113779872cfd91a8d250165a8ab0ef_DSC_0012.JPG)
![](/Uploads/2023/4/3a3d72dcc11243792ddd54a78837127e_DSC_0018.JPG)
![](/Uploads/2023/4/d54aabd5708032ad37377d943825b163_DSC_0022.JPG)
![](/Uploads/2023/4/5497465e2ddae239bddece4a61a7922c_DSC_0028.JPG)
![](/Uploads/2023/4/d46d44b763d7dc737ff84dd4fbf28c0d_DSC_0034.JPG)
![](/Uploads/2023/4/1bafb2a387b71ee4c84366eaeaec80c1_DSC_0037.JPG)
![](/Uploads/2023/4/0864a73dac5f8259e17433d64306af4c_DSC_0040.JPG)
![](/Uploads/2023/4/fd4eb56464b9b3c734985da29d65a3bb_DSC_0044.JPG)
![](/Uploads/2023/4/a415ec23ed3468b52308b8b347e71084_DSC_0048.JPG)
![](/Uploads/2023/4/f6cc7a4b3505465d03c9aa9d2250913d_DSC_0060.JPG)
![](/Uploads/2023/4/9b3396e51d902baf416cb71d4d2d3f20_DSC_0064.JPG)
![](/Uploads/2023/4/92e381e78ed9947d6b9b74c4322f1002_DSC_0065.JPG)
![](/Uploads/2023/4/87b25ad91321859e5d1c23ac8692db18_DSC_0076.JPG)
Νικήτρια ήταν η Χαραυγή, απέναντι στη Νεάπολη. Από πολύ νωρίς προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι μόλις στο 10’ ύστερα από την ωραία συνεργασία του Γρηγόρη Τσιαμούρα και το πλασέ του Κώστα Μίχου για το 1-0.
Στο 13’ για την Χαραυγή, ωραία έδωσε ο Μίχος για τον Γαλάνη, αυτός την κεφαλιά, στο εξωτερικό κάθετο δοκάρι.
Πριν τελειώσουν τα πανηγύρια για τους γηπεδούχους, στο 15’ ο Στρατίκης υπέπεσε σε παράβαση (χέρι) και δόθηκε πέναλτι και κόκκινη κάρτα. Το εκτέλεσε ο έμπειρος Ορέστης Γαρυφαλλόπουλος για το 1-1.
![](/Uploads/2023/4/09963b6b2e2e904cbb19edc2beadde65_DSC_0083.JPG)
![](/Uploads/2023/4/a3d5ce26ca64b95346a33f5441903a3d_DSC_0106.JPG)
![](/Uploads/2023/4/e91c9b0b6348612063c0bf1b863ce3a4_DSC_0110.JPG)
![](/Uploads/2023/4/83452478fc2d504d5d7dfcd0517294f6_DSC_0112.JPG)
![](/Uploads/2023/4/61043c6ecda9ca1a6c1778b8c63aa480_DSC_0130.JPG)
![](/Uploads/2023/4/517df4d81d42da7bec645eacb4fa4c71_DSC_0134.JPG)
![](/Uploads/2023/4/52178e485f08a8a461c7b7d3da4c860e_DSC_0136.JPG)
![](/Uploads/2023/4/1fc5a722260bcb7631bd628c37304d4f_DSC_0148.JPG)
![](/Uploads/2023/4/19a0aa2d9599f48824a8bfde01f8523b_DSC_0154.JPG)
![](/Uploads/2023/4/88b4f4effe3cfd67986dddcd05855ac8_DSC_0157.JPG)
![](/Uploads/2023/4/a8c1128ee438fa9c1558f1449934876e_DSC_0168.JPG)
Στο 35’ η Χαραυγή μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ, όταν κέρδισε πέναλτι σε χέρι αμυντικού. Εκτέλεσε ο Σχοινάς εύστοχα για το 2-1. Και στο 40’ ο Πατσιούρας με έξυπνο μακρινό σουτ, έκανε και το 3-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο στο 70’ καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Ορέστη Γαρυφαλλόπουλου για το τελικό 3-2.
![](/Uploads/2023/4/97c86dacaa9ae8313e99f084799192cb_DSC_0170.JPG)
![](/Uploads/2023/4/9bd2c9a4f77e038c12bb7d88dcbbe8d4_DSC_0179.JPG)
![](/Uploads/2023/4/1a8bad217a496f774fff3401f8bacc4f_DSC_0189.JPG)
![](/Uploads/2023/4/c6a2a6e864eb7c4784b0ae8ea8495c62_DSC_0195.JPG)
![](/Uploads/2023/4/323e06770c787a239d467fd3efc207a3_DSC_0204.JPG)
![](/Uploads/2023/4/4e3a00a98fcbb8f844a0bdce0214e009_DSC_0208.JPG)
![](/Uploads/2023/4/8b03472547854dcf1abcd3899acb6a5c_DSC_0226.JPG)
![](/Uploads/2023/4/b7b895bd348f5d94a4856df1d4c284e5_DSC_0231.JPG)
![](/Uploads/2023/4/6804ec8c5c8592a93be7269144967810_DSC_0236.JPG)
![](/Uploads/2023/4/cd30f2d882271a73c03193018960898a_DSC_0238.JPG)
![](/Uploads/2023/4/e6bad2b0080f47494c6025440ecdb4c5_DSC_0245.JPG)
Στο 80’ και 85’ ο Γαρυφαλλόπουλος είχε χαμένες ευκαιρίες να σκοράρει, καθώς και ο Σαμπάνης για τη Νεάπολη. Το 3-2 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.
![](/Uploads/2023/4/a792b705ed5b74bbfccbbb7b88febd12_DSC_0097.JPG)
Α.Ε.Σ. Χαραυγή (Τάσος Πιππής): Ντούσιος, Στρατίκης, Πατσιούρας, Λέτσιος, Τέλιος, Σχοινάς, Δαμασιώτης (75’ Μπαλόσι), Γαλάνης, Μίχος (65’ Αγγελής), Μανταλιάς (80’ Σκαφιδάς), Τσιαμούρας.
![](/Uploads/2023/4/bbc5e395a3efad329f0533e90b64fe8c_DSC_0093.JPG)
Νεάπολη: Γκερντέσι, Παρασχάκης (67’ Βαενάς), Ξανθόπουλος, Ζάρρας, Μπουχλαριώτης, Μανώλης, Κρέτσης (46’ Σαμπάνης), Ζαφειράκης Χ., Ζαφειράκης Ν., Παλάσκας, Γαρυφαλλόπουλος.
![](/Uploads/2023/4/4bcc56d0478bafa08529511fe6a5fbb9_DSC_0089.JPG)
Διαιτητική τριπλέτα: Καραμαγκιόλας, Πουρουτίδης, Μπόλος.