![](/Uploads/2023/4/ffe64d3154747b26bba761455ce7d28c_qqq.JPG)
Σε αγώνα για την πρεμιέρα των πλέι οφ της Β’ ΕΠΣΛ και τον 2ο όμιλο, στο γήπεδο Ανθούπολης αναμετρήθηκε η ομώνυμη ομάδα με τον Λαρισαϊκό με τελικό σκορ 1-1.
Της Βάσως Γκατζούλη
Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι διεξήχθη στην Ανθούπολη που εκτός από τα δύο γκολ, είχε δύο κόκκινες κάρτες για τους γηπεδούχους, που αγωνίστηκαν με εννέα παίκτες.
Η πρώτη ήταν στο 35’ για τον Μούτσα (δεύτερη κίτρινη) και η δεύτερη στο 70’ για τον Αντωνόπουλο (δεύτερη κίτρινη).
![](/Uploads/2023/4/d6a3b7e3c347562012a61c7b689a70ef_DSC_0462.JPG)
![](/Uploads/2023/4/639eebc3fef4f4ba95a1f24ddac721b5_DSC_0518.JPG)
![](/Uploads/2023/4/d98f495524591f8e4f5b5131da1f5bc4_DSC_0467.JPG)
![](/Uploads/2023/4/ed7aeeb624e29830ae58973534a76935_DSC_0471.JPG)
![](/Uploads/2023/4/854ff36671133867103255f29aaec262_DSC_0496.JPG)
![](/Uploads/2023/4/e4232b7d4d33d796b54e15f35fef23fd_DSC_0510.JPG)
![](/Uploads/2023/4/166b3dbfa3d416d45a2b9dc0cd778e67_DSC_0512.JPG)
![](/Uploads/2023/4/c555cc72c3bd15575d12eda321e04f37_DSC_0530.JPG)
![](/Uploads/2023/4/419333efe757b28edb662f94419c513c_DSC_0537.JPG)
![](/Uploads/2023/4/32059bf099ae5e698f3fa9461106d0f8_DSC_0544.JPG)
![](/Uploads/2023/4/c16926eb02a139b2a9710e0af248cea9_DSC_0554.JPG)
![](/Uploads/2023/4/b3f709ac0fc42d00b2ba3c5de7a222cc_DSC_0566.JPG)
![](/Uploads/2023/4/f723b571f4915d5d7deeb095995661e5_DSC_0576.JPG)
![](/Uploads/2023/4/1f4fb0b5130d1824443dedd9e9271d67_DSC_0583.JPG)
Στο 10’ καλό σουτ του Κίτσα, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στοπ 15’ με ωραίο σουτ βολίδα έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Δημήτρης Μικερτζής έκανε το 0-1. Στο 25’ χαμένο τετ α τετ του Σέντζα για τον Λαρισαϊκό.
Στην επανάληψη η Ανθούπολη έπαιξε δυνατά παρότι είχε χάσει δύο παίκτες, στο 82’ μεγάλη ευκαιρία χαμένη με τον Γιώργο Κακαβίτση, αφού την κεφαλιά του απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
Στο 84’ η Ανθούπολη κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα για το 1-1, ύστερα από την ωραία πάσα του Χίντα και το γκολ του Ευθύμιου Κατσαμπέλα.
![](/Uploads/2023/4/bbb7d21384537faabf98a435da956c35_DSC_0593.JPG)
![](/Uploads/2023/4/b67e3a0ee3d4241846c1fa73b44df6fe_DSC_0603.JPG)
![](/Uploads/2023/4/ef797639193c600225f4f5343ab9286d_DSC_0604.JPG)
![](/Uploads/2023/4/ef0ce391306a1e3da5648ec1f88772b6_DSC_0608.JPG)
Ανθούπολη (Μιχάλης Ζιώγας – Κώστας Μαντζιώκας): Αναστασίου, Μαριγκούδης, Κατσαμπέλας, Πρίφτης Φ., Σελήνης (55’ Παπαδήμος), Σέσι, Αντωνόπουλος, Μούτσα, Παπαδάκος (80’ Χίντα), Κακαβίτσης, Καραγιάννης.
Λαρισαϊκός (Θοδωρής Γεωργούλας): Πατέτσιος Α., Παράφορος (80’ Σαράφης), Πατέτσιος Ρ., Καρλιγκιώτης, Κωνσταντάς, Κουλούρης, Γούπος, Κίτσας Γ., Κουρούκας, Σέντζας (70’ Σκέντζας), Μικερτζής (86’ Μάγγος).
Διαιτητική τριπλέτα: Καραγιάννης, Παπαγεωργίου, Κοντογιάννης.
![](/Uploads/2023/4/fabfc587add1c8cbe5299d033b84fd39_DSC_0613.JPG)
![](/Uploads/2023/4/ba92189abc01f2c7c50d32cac387869e_DSC_0620.JPG)
![](/Uploads/2023/4/03da47758ef4a87d351d84db2105188d_DSC_0624.JPG)
![](/Uploads/2023/4/7522a5a8a9dac7a9d3c76875445479b3_DSC_0629.JPG)
![](/Uploads/2023/4/35a2aef1f7ea5ce76d53f753127033d2_DSC_0639.JPG)
![](/Uploads/2023/4/0f79ad7e2d05668069d9c66be5b5672b_DSC_0657.JPG)
![](/Uploads/2023/4/95665120be07d8e4f827d52a26fad76e_DSC_0687.JPG)
![](/Uploads/2023/4/cf08dec9c3d7da7ca23cf27099d9365c_DSC_0694.JPG)