![](/Uploads/2023/4/f7b5c2dc294194c816d93058e6ed2a2a_DSC_0271.JPG)
Σε αγώνα για την πρεμιέρα των πλέι οφ στην Β’ ΕΠΣΛ και τον 1ο όμιλο, ο Ιπποκράτης αντιμετώπισε την ΑΕΛ στο «Γ.Μητσιμπόνας Α’», με τελικό σκορ 1-1.
Της Βάσως Γκατζούλη
Το πρώτο μέρος ήταν εκείνο που καθόρισε την έκβαση όλου του παιχνιδιού, αφού το 1-1 που διαμορφώθηκε ήταν και το τελικό σκορ.
![](/Uploads/2023/4/815261f7dea9a33730b718467b55d1b0_DSC_0247.JPG)
![](/Uploads/2023/4/5ca6db2b47883bf7713a2341794eb793_DSC_0256.JPG)
![](/Uploads/2023/4/5ba5aad52358b15078709c6ab3349491_DSC_0259.JPG)
![](/Uploads/2023/4/a22a9ea67df5f51bd8e879cd8a145f17_DSC_0263.JPG)
Το ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν μοιρασμένο, πολύ νωρίς στο 4’ προηγήθηκε ο Ιπποκράτης με το πέναλτι που κέρδισε ο Γκόνας και εκτέλεσε ο Χρήστος Μήτρος για το 1-0.
Στο 10’ πέναλτι κέρδισε η ΑΕΛ σε χέρι αμυντικού, εκτέλεσε ο Γκάτης, όμως ο Βαγγέλης Κοτσιανούλης το απέκρουσε.
Στο 25’ σουτ καλό του Κατσάρα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.
![](/Uploads/2023/4/9720283a686b0c4e175220ca8e96e1d2_DSC_0277.JPG)
![](/Uploads/2023/4/206b3f119d3e23b6553ffc3dc5ed391e_DSC_0283.JPG)
![](/Uploads/2023/4/7d1393b30e4db4dced4ebb990e8b9388_DSC_0285.JPG)
![](/Uploads/2023/4/64e2c0262a9928ad160a045174931d67_DSC_0288.JPG)
![](/Uploads/2023/4/dcdd63bf079784d9641b0d039172e96a_DSC_0294.JPG)
Στο 34’ η σέντρα ήταν από τον Γκάτη και ο Θάνος Μακρής με κεφαλιά για την ΑΕΛ έκανε το 1-1.
Στην επανάληψη παρότι έγιναν φιλότιμες προσπάθειες και από τις δύο ομάδες το τελικό σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.
Στο 55’ ο Γκάτης έκανε το σουτ, όμως και πάλι ο Κοτσιανούλης είπε «όχι». Στις καθυστερήσεις του αγώνα τραυματίστηκε ο Χρήστος Μήτρος για τον Ιπποκράτη, που πήγε στο νοσοκομείο για να τους παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Ευχές για περαστικά από το athleticlarissa.
![](/Uploads/2023/4/62b5eb6ce673b202d84ed4c2a323da81_DSC_0299.JPG)
![](/Uploads/2023/4/67757233d837c49aced076604b771d75_DSC_0304.JPG)
![](/Uploads/2023/4/6350306c07de1c2ee1d3f17c8991620b_DSC_0310.JPG)
![](/Uploads/2023/4/f79297699964fcbbc811c84d958d5e77_DSC_0314.JPG)
![](/Uploads/2023/4/6d980262c804137b8f0bc59404de687a_DSC_0318.JPG)
![](/Uploads/2023/4/675f7cd74d773db7877d54abe0b1f436_DSC_0325.JPG)
Ιπποκράτης (Γιώργος Κοτσιανούλης – Θοδωρής Μπαλωτής): Κοτσιανούλης Β., Γκόνας, Γεωργούλας, Κίτσας, Κουρούκας, Κωστάκης, Φραχόλι Ο., Βούγιας Μ., Μήτρος Χ., Ζυγούρης, Κουκλομένος.
ΑΕΛ (Χρήστος Γκάτας – Γιάννης Βασιλείου): Θεοχαρίδης, Μέκρας (67’ Γκόγκουρας), Γκουγκίδης, Καλαπανίδας, Ράπτης, Φούντογλου, Κατσάρας, Σαϊτης, Γκάτης, Μακρής (67’ Μπόρος – 85’ λ.τρ. Τασίκας), Μπιώτης (85’ Μετγιάσης).
Διαιτητική τριπλέτα: Βασιλός, Αναστασίου, Μπατζιανούλης.