Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Πελασγιώτιδα!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη (1-2) σημείωσε η Πελασγιώτιδα στα Φάρσαλα κόντρα στον τοπικό Αχιλλέα. Τρίποντο με φόντο την παραμονή.

Στο 8’ ο Νικούλης θα βρεθεί στην πλάτη της άμυνας του Αχιλλέα απέναντι στον Σταυράκη κάνοντας το 0-1 για την ομάδα της Πελασγιώτιδας. Τρία λεπτά αργότερα ο Δ. Δάσσιος θα βγει ξανά απέναντι από τον Σταυράκη με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο 17’ ο Μακρής κέρδισε πέναλτι το εκτέλεσε ο ίδιος και ισοφάρισε την αναμέτρηση σε 1-1.

Στην εκπνοή του πρώτου μέρους ο Μακρής θα χάσει μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους καθώς θα πλασάρει τον Τρέχα που θα αποκρούσει εξ επαφής.

Στην επανάληψη στο 62’ ο Καλούσης με σουτ έξω από την περιοχή (κεραυνός από τα 30 μέτρα), θα κάνει το 1-2 για τους φιλοξενούμενους, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Κώστας Νεμπεγλέρας): Σταυράκης, Καραμπούζης, Τσατσελάρι, Κούλπας, Χατζηλιάδης, Καραλούλης, Ματούλας, Πασσιάς, Μακρής, Κερμελίδης.

Πελασγιώτιδα (Κώστας Μπακατσής): Τρέχας, Κουπατσιάρας, Ιορδανίδης, Κουτσικούλης, Δάσσιος Γ., Γελαλής, Οσμάνι, Δάσσιος Δ., Νικούλης, Καλούσης, Χριστοδουλάτος (63 Φώλιας)

Διαιτητές: Δεληγιάννη, Δεδικούσης, Τοπαλσάββας.

Με στοιχεία και φωτό από το: protostypos.gr