![](/Uploads/2023/3/022a6cbcb4793b941477a0b3b9e7ca1d_2801b35f-b0c2-400f-b89e-e909e3347a61_1.jpg)
Η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ έλαβε κατά την τελευταία της συνεδρίαση την εξής απόφαση.
Επιβάλλει στο σωματείο με την επωνυμία «Αβάντες Χαλκίδας» τις πειθαρχικές ποινές: α) απώλεια του αγώνα με διαφορά τερμάτων 0-8 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας «ΠΑΟΚ» που είχε οριστεί για τις 12-3-2023, μεταξύ του σωματείου «Αβάντες Χαλκίδας» και του σωματείου «ΠΑΟΚ» για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Γυναικών και, β) χρηματική ποινή ύψους 300 ευρώ.