![](/Uploads/2023/3/8945c904398f2dac3d1277b1b39b66c6_DSC_0331.JPG)
Ένα δυνατό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Νεάπολης Α’, με γηπεδούχο τη Δήμητρα Γιάννουλης και φιλοξενούμενο τον Φαλανιακό (1-1).
Της Βάσως Γκατζούλη
Στο πρώτο μέρος, ο Φαλανιακός ήταν εκείνος που θα μπορούσε να μπει μπροστά στο σκορ, αφού απώλεσε δύο καλές ευκαιρίες στο 17’ με το σουτ του Κυρίτση που έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ ο Βιλανάκης και το σουτ του Κολοβού στο 30’ που και πάλι απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
![](/Uploads/2023/3/7cb25021856cfb3440e5f5693d752d3c_DSC_0239.JPG)
![](/Uploads/2023/3/b543abee766889b8d34555326a3289bb_DSC_0244.JPG)
![](/Uploads/2023/3/c16afbe7d626d326fa974e4add1cbe3e_DSC_0246.JPG)
![](/Uploads/2023/3/b73717a85c5dc38039405dd24278deff_DSC_0248.JPG)
![](/Uploads/2023/3/67ea5f83393d3030bf292f948268c23d_DSC_0251.JPG)
![](/Uploads/2023/3/f8f8214fea9d18da512fd1b74c2416ce_DSC_0256.JPG)
![](/Uploads/2023/3/4eb3eae380b0b819f9d39018157bc2d4_DSC_0259.JPG)
![](/Uploads/2023/3/9aa48015823554af44af908f25bf1933_DSC_0263.JPG)
Στην επανάληψη ισορρόπησε το ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες και η Γιάννουλη στο 63’ κατάφερε να κάνει το 1-0, ύστερα από την ωραία προσπάθεια του Μάριου Καρέλα και το πλασέ του Τάσου Χατζηγρηγορίου.
Φάνηκε όμως πως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη ο Φαλανιακός, που στο 85’ ο Κώστας Τσιάκος με την εμπειρία του ξέφυγε από την άμυνα και με ωραίο σουτ στην απέναντι γωνία έφερε το ματς στα ίσα για το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ.
Μεγάλη ευκαιρία χάθηκε για την Γιάννουλη στο 90’, όταν το φάουλ εκτέλεσε ο Γκαλγκανόπουλος και ο Καρέλας από θέση τετ α τετ έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κωνσταντίνου.
![](/Uploads/2023/3/0f2a0022b99fe010283c6ee6eab19afa_DSC_0267.JPG)
![](/Uploads/2023/3/da2692e4472b382892df6be913269c6c_DSC_0269.JPG)
![](/Uploads/2023/3/8b9c6b9886811cba00084c31622d6710_DSC_0273.JPG)
![](/Uploads/2023/3/2b70fda783a77a0b093ba04f89257fdd_DSC_0275.JPG)
![](/Uploads/2023/3/f1184236676661d9a3eb46875f8f89df_DSC_0281.JPG)
![](/Uploads/2023/3/f844cec5b8a395b770610213ea58b730_DSC_0283.JPG)
Δήμητρα Γιάννουλης (Δημήτρης Κοντοδήμος): Βιλανάκης, Ματσικόπουλος, Αλατάς, Σαπάκος, Αρσένης, Μπάμπαλης (60’ Κορλός), Γκαλγκανόπουλος, Δαούλας (46’ Καρέλας), Εμμανουήλ (46’ Μπουκουβάλας), Νάστας, Βασιλόπουλος (46’ Χατζηγρηγορίου).
Φαλανιακός (Τάκης Παραφέστας): Κωνσταντίνου, Καρυώτης Ν., Πάνου, Στάμος, Πανταζής, Γκανάτσας (75’ Μπλάνας), Κυρίτσης, Καρακίτσιος (78’ Καραπατσακίδης), Κολοβός, Τσιάκος, Ντανίκας (78’ Ανατολίτης).
Διαιτητική τριπλέτα: Διαμαντής, Μπατζιανούλης, Κοντογιάννης.
![](/Uploads/2023/3/b90705e77a89005ee4068afbdae7f86e_DSC_0287.JPG)
![](/Uploads/2023/3/1baf5e021ca69972a4dd6b4061577665_DSC_0294.JPG)
![](/Uploads/2023/3/e6e6a1261bb0e99c3dbc1e465d1b3da6_DSC_0302.JPG)
![](/Uploads/2023/3/4b6556368ae2d27f09b710f22c4cbe5c_DSC_0312.JPG)
![](/Uploads/2023/3/eff0cda8eda22750cbc8e260a098db29_DSC_0317.JPG)
![](/Uploads/2023/3/710e0aa2c811229433f554c63b403984_DSC_0321.JPG)
![](/Uploads/2023/3/f005e9153d996eb31b2ecbb142697415_DSC_0323.JPG)
![](/Uploads/2023/3/801205ab94a57de2df17c630c0629e5b_DSC_0325.JPG)
![](/Uploads/2023/3/c4a16bf6c035e18489d04ff03014517d_DSC_0327.JPG)
![](/Uploads/2023/3/1e6afd0f2e2b99d040931f5433241562_DSC_0338.JPG)