Στην επανάληψη ήταν καταιγιστικός ο Σμόλικας! (PICS)

Σμόλικας Φαλάνης και Αετός Μακρυχωρίου αναμετρήθηκαν, με τους γηπεδούχους να παίρνουν μία μεγάλη νίκη σε εύρος με σκορ 5-0.

Σίγουρα το πρώτο ημίχρονο δεν προμήνυε τι θα επακολουθήσει, αφού το παιχνίδι ήταν αρκετά μοιρασμένο, με τον Σμόλικα ελαφριά και ανούσια υπεροχή. Μία και μοναδική καλή στιγμή για τους γηπεδούχους στο 12’ όταν το φάουλ εκτέλεσε ο Νίκος Γούτος και από θέση τετ α τετ ο Ζιώγας δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη όσο και αν κράτησε γερά το Μακρυχώρι στο πρώτο μέρος, «κατέρρευσε» αφού δέχθηκε πέντε γκολ. Στο 50’ ο Γκιόνα με ατομική προσπάθεια και σουτ έκανε το 1-0.

Οκτώ λεπτά μετά, ωραίος συνδυασμός του Ζιώγα με τον Γούτο, με τον τελευταίο να κάνει το σουτ και το 2-0.

Στο 65’ ύστερα από ωραία σέντρα του Πατσή, ο Νερπιέτρι με πλασέ έκανε το 3-0.

Στο 70’ ο Χαζίζι με σουτ το 4-0 και στο 78’ ο Πόνηρος με ατομική προσπάθεια και πλασέ το τελικό 5-0.

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Χρόνης): Παπαγιάννης, Πατσής, Πόνηρος, Πολύζος, Σκούπρας (65’ Μπαρούτζας), Τάφα (46’ Γκαλμπογκίνης – 65’ Χαρισούλης), Χατζούλης, Γούτος, Νερπιέτρι, Ζιώγας (75’ Κουτσούκης), Γκιόνα (55’ Χαζίζι).

Αετός Μακρυχωρίου (Κώστας Κολομητρούσης): Τσικρίκης, Γραβάνης, Κυρίτσης (80’ Γιαννακόπουλος), Πέππας, Παπανικολάου (55’ Μπιτσαράς), Χουτεσιώτης (Μπλάντας), Χοτάϊ, Χριστοδουλόπουλος (65’ Χατζής), Καζάκος, Λάλας.

Διαιτητική τριπλέτα: Νίτσας, Νάκας, Βελεσιώτης.