![](/Uploads/2023/3/05ba3a4030717a70ce9119925b3ce8b7_15010a5e-6c3f-473f-baaa-175308612667_1.jpg)
Από τον αναπληρωτή υπεύθυνο άσκησης πειθαρχικών διώξεων ποδοσφαιρικών αδικημάτων, Αντεισαγγελέα Νικόλαο Μαργαρίτη, ασκήθηκε η παρακάτω πειθαρχική δίωξη.
-Σε βάρος της Αναστασίας Κορφιάτη, αξιωματούχου της Δόξας Πηγαδακίων και,
-Σε βάρος της Δόξας Πηγαδακίων,
διότι την 12-3-2023 στη Ζάκυνθο όπου διεξήχθη ο ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ των ομάδων Δόξα Πηγαδακίων-ΑΣ Τριάντων Ιάλυσου στο Δημοτικό Γήπεδο Μαχαιριάδου Ζακύνθου για την 13η αγωνιστική της 1ης φάσης στο πλαίσιο του 2ου ομίλου της Α’ Κατηγορίας Γυναικών, η Αναστασία Κορφιάτη ως αξιωματούχος της Δόξας Πηγαδακίων που δεν είχε δικαίωμα να παρευρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο, εισήλθε σε αυτόν και προέβη σε λόγω υβριστική συμπεριφορά σε αντίπαλες παίκτριες.
Η ως άνω πράξη προβλέπεται και τιμωρείται πειθαρχικά από τις διατάξεις των άρθρων 1, 2, 3, 12§1 σε συνδ. με αρ. 11§§2,3 και αρ. 10§§1περ.β,5περ.στ ii, 26 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο.