Νέο τρίποντο για την Ανθούπολη!

H Ανθούπολη πέρασε με νίκη και από το Βιολογικό, αφού επικράτησε του Λαρισαϊκού με σκορ 0-2.

Οι παίκτες του κ. Μιχάλη Ζιώγα και του κ. Κώστα Μαντζιώκα ανέβασαν «στροφές» στην επανάληψη και πήραν άλλη μία νίκη, στην άκρως εντυπωσιακή πορεία που κάνει η ομάδα της Ανθούπολης τη φετινή χρονιά στον 2ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πέναλτι. Ο Μούτσα Μπλέντι στα μέσα του πρώτου μέρους δεν κατάφερε να νικήσει τον Πατέτσιος.

Ο Μαριγκούδης στο 56’ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Για τον Λαρισαϊκό, ο Γούπος στο 58’ αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Τέλος στο 63’ ο Παπαδήμος διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Λαρισαϊκός (Θοδωρής Γεωργούλας): Πατέτσιος Α., Παράφορος (86’ Ακρίβος), Καρλιγκιώτης, Πατέτσιος Ρ., Κωνσταντάς, Κίτσας (72’ Μάγγος), Γούπος, Κουλούρης, Σέντζας, Βάσσος (59’ Μικερτζής), Σκέντζας.

Ανθούπολη (Μιχάλης Ζιώγας – Κώστας Μαντζιώκας): Αναστασίου Β., Μαριγκούδης, Σελήνης (83’ Χατζόπουλος), Κατσαμπέλας, Αλιάι (53’ Κολοβός), Καραγιάννης, Μούτσα Μπλέντι, Μπλέντι Σέσι, Αντωνόπουλος (83’ Παπαστάθης), Χίντα (68’ Παπαδήμος), Παπαδάκος (83’ Τίρχας).

Διαιτητική τριπλέτα: Δημεράς, Παπαγεωργίου Δίχρης.