Βρήκε τον τρόπο στην επανάληψη ο Ιπποκράτης (PICS)

Στο γήπεδο Βιολογικού, η Δόξα Βαλανίδας υποδέχθηκε τον Ιπποκράτη, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με σκορ 0-2 για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ.

Ένα δυνατό ματς διεξήχθη ανάμεσα στις δύο ομάδες, το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Για τους γηπεδούχους στο 30’ το σουτ του Μαντζαφλάρα έφυγε άουτ, ενώ στο 35’ το σουτ του Θάνου είχε την ίδια τύχη.

Στην επανάληψη ο Ιπποκράτης απώλεσε μεγάλη ευκαιρία στο 57’ με τον Μήτρο να κάνει το σουτ από πλεονεκτική θέση σε κενή εστία και η μπάλα να φεύγει πάνω από το δοκάρι.

Στο 60’ όμως ο έμπειρος Φραχόλι Ότι έκανε το πρώτο σουτ, η μπάλα χτύπησε αρχικά στο κάθετο δοκάρι, στην επαναφορά ο Θοδωρής Μπάσιος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και το 0-1.

Στο 93’ ύστερα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θοδωρή Ζυγούρη, γράφτηκε το τελικό 0-2 για την ομάδα του Ιπποκράτη.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Μελετιάδης, Βαρσάμης, Ντούφας (85’ λ.τρ. Αδάμου), Καραπέτσας, Μαβίδης (85’ Τέλιος Ι.Δ.), Τέλιος Ι.Γ., Καραγιάννης, Μαντζαφλάρας, Γκαλαφάγκας, Σαμέτ, Θάνος.

Ιπποκράτης (Γιώργος Κοτσιανούλης-Θοδωρής Μπαλωτής): Κοτσιανούλης Β., Κωστάκης, Κουκλωμένος, Κίτσας, Κουρούκας, Γεωργούλας, Φραχόλι Φ. (50’ Βούγιας), Φραχόλι Ο. (89’ Καραμπίνας), Μπάσιος, Μήτρος Χ. (92’ λ.τρ. Βλαχόπουλος), Ζυγούρης Θ.

Διαιτητική τριπλέτα: Διαμαντής, Στάμος, Φακής.